poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Świetny start siedleckich maratończyków w Lipsku

9 kwietnia w Lipsku na trasę 41 Leipzig Marathon wyruszyła eksportowa dwójka maratończyków Yulo Run Team Siedlce.

Marek Mitrofaniuk i Piotrek Mierzejewski z Yulo Run Team Siedlce wystartowali w 41 maratonie w Lipsku. Obaj mieli cel: zamierzali złamać 2 godz. 35 minut i poprawić swoje życiówki. Wprawdzie celu nie udało się osiągnąć, ale miejsca przez nich zajęte są godne uznania.

Zwycięzcą maratonu został Polak Bartosz Olszewski (2:27:08). Drugie miejsce zajął Maik Willbrandt – zawodnik miejscowego klubu, który uzyskał rezultat 2:29:02, zaś na trzeciej pozycji maraton ukończył Piotr Mierzejewski! Czas siedlczanina to 2 godz. 36 minut 53 sekundy. Drugi z zawodników Yulo Run Team Siedlce Marek Mitrofaniuk zajął wysoką 8 pozycję osiągając czas 2 godz. 48 minut 39 sekund.

W maratonie wystartowało 571 zawodników, w tym 85 pań. W całej imprezie wzięło udział ponad 8 000 zawodników z 70 krajów.