środa, 24 kwietnia 2024r.

W regionie: Świt zgasił światło (multimedia)

W regionie: Świt zgasił światło

W ostatnim meczu I rundy mazowieckiego Pucharu Polski rezerwy Mazovii Mińsk Mazowiecki przegrały z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:4.

Tak jak przypuszczaliśmy, Mazovia II tylko z nazwy była rezerwami. Do meczu z obrońcą pucharu z zeszłego sezonu mińszczanie przystąpili w optymalnym IV-ligowym składzie.

Początkowo spotkanie było wyrównane, choć więcej z gry miał III-ligowiec. Aktywny na skrzydle był Piotr Basiuk, który w 3 minucie groźnie główkował obok bramki Mateusza Matrackiego. Kwadrans później Świt wyszedł na prowadzenie. Skrzydłowy z Nowego Dworu Mazowieckiego wystawił piłkę przed pole karne Rafałowi Maciejewskiemu, a ten bez skrupułów otworzył wynik meczu. W 24 minucie powinno być 2:0 dla gości, ale Mariusz Gabrych nie wykorzystał błędu Matrackiego, który wypuścił piłkę. Przed skierowaniem piłki do siatki Gabrycha uprzedził jeden z defensorów Mazy. W 30 minucie obudzili się gospodarze doprowadzając do wyrównania. Dobre dośrodkowanie Łukasza Puciłowskiego wykorzystał Sebastian Kaczyński, który głową umieścił futbolówkę w bramce. Sześć minut później swoją szansę miał Daniel Smuga, ale bez przyjęcia uderzył obok słupka. W 38 minucie piłka ponownie ugrzęzła w bramce gospodarzy. Basiuk po indywidualnej akcji na skrzydle, zszedł w pole karne i przy biernej postawie obrony zdobył gola. Przed przerwą Mazovia miała jeszcze okazję na wyrównanie, kiedy to Puciłowski zagrał prostopadłą piłkę do Michała Bondary, ten wyrzucony pod linię końcową zagrał na pamięć wzdłuż bramki i sytuację wyjaśnili obrońcy Świtu.

W drugiej połowie widać było różnicę klas między zespołami. Świt grał mądrzej i częściej gościł na połowie rywala. W 54 minucie próbował uderzać Basiuk, ale piłka poszybowała nad bramką. Za chwilę Maciejewski ponownie wpisał się na listę strzelców, posyłając piłkę między nogami Matrackiego, dla którego nie był to najlepszy mecz. Minutę potem odpowiedzieć próbowała Mazovia, lecz strzał głową Kaczyńskiego był za lekki. W 59 minucie nieprzyjemny strzał po ziemi oddał Marcin Kozłowski, ale tym razem poradził sobie z nim golkiper Mazovii. W 66 minucie wróciły nadzieje na korzystny wynik dla przedstawiciela naszego regionu. Kaczyński otrzymał piłkę z prawego skrzydła, znalazł pozycję do strzału i było 2:3. Chwilę później mińszczanie mogli stracić czwartą bramkę po strzale Bartłomieja Stryjka, który ostatecznie nieznacznie się pomylił. W 72 minucie kąśliwy strzał z rzutu wolnego oddał Puciłowski, lecz Mateusz Prus wypiąstkował futbolówkę. Za moment padł gol dla Świtu. Mocny strzał oddał Kamil Wolski i Matracki musiał wyciągać piłkę z siatki. W końcówce spotkania oba zespoły stworzyły jeszcze po jednej sytuacji. Dla III-ligowca gol mógł paść po centrze Dawida Rybaka, którą niefortunnie przeciąłby Smuga. Ostatecznie goście mieli jedynie rzut rożny. Z kolei dla Mazy kontaktowe trafienie paść powinno po dośrodkowaniu Dawida Mataka i uderzeniu Smugi, lecz piłka nie znalazła drogi do siatki.

W zespole Mazovii wystąpił Jarosław Krajewski, a trenerem jest Robert Gójski. Obaj w przeszłości grali w Pogoni Siedlce.

KONIEC DLA NASZYCH

Niestety, w kolejnej rundzie Pucharu Polski MZPN nie zobaczymy żadnego przedstawiciela siedleckiego okręgu.

19.04.17, 16:30 – Mińsk Mazowiecki

PP MZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:4 (1:2)

Bramki: Sebastian Kaczyński 30, 66 – Rafał Maciejewski 18, 56, Piotr Basiuk 38, Kamil Wolski 73

Mazovia II: 23. Mateusz Matracki – 18. Dawid Matak (84, 5. Marcin Kacprowicz), 4. Alan Grabek, 14. Jarosław Krajewski, 77. Daniel Żurawski (46, 9. Piotr Sobótka) – 16. Jewhen Romanow, 22. Rafał Słowik, 17. Łukasz Puciłowski (86, 10. Piotr Parobczyk), 21. Daniel Smuga, 15. Sebastian Kaczyński – 19. Michał Bondara

Świt: 1. Mateusz Prus – 11. Konrad Perzyna, 3. Sebastian Cuch, 25. Kamil Dankowski, 7. Mateusz Pietroń – 37. Rafał Maciejewski (56, 19. Bartłomiej Stryjek), 13. Mateusz Argasiński, 10. Marcin Kozłowski (65, 4. Mateusz Dara), 17. Michał Drewnowski, 2. Piotr Basiuk (69, 15. Kamil Wolski) – 27. Mariusz Gabrych (65, 20. Dawid Rybak)

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)