poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Udane wiosenne zawody siedleckich chodziarzy w Zaniemyślu

22 kwietnia reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie wzięli udział w 15 Zawodach w Chodzie Sportowym, które odbyły się w Zaniemyślu.

141 chodziarzy stanęło na starcie 15 Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym, które jak co roku odbywają się w Zaniemyślu. Byli wśród nich chodziarze WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Rywalizację na 10 km juniorów wygrał Robert Goławski (46:06).

20-letnia Olga Niedziałek pokonała 20 km w czasie 1:38:57, lepszym od wskaźnika PZLA na bydgoskie Mistrzostwa Europy U23. Dało jej to drugie miejsce w gronie seniorek. Siódme miejsce zajęła Izabela Lickiewicz (2:08:21).

Na dystansie 10 km wśród juniorek siódmą lokatę zajęła Kornelia Przestrzelska (57:09). Na dystansie 5 km młodzików także siódme miejsce zajął Szymon Przestrzelski (31:01). Najszybciej ten dystans pokonała startujący poza konkurencją Łukasz Niedziałek (20:25).

Trzynasty w chodzie na 20 km seniorów był trener WLKS Janusz Goławski (2:10:26). Dało mu to siódme miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski Weteranów.

Zawody w Zaniemyślu były pierwszą imprezą zaliczaną do Drużynowych Mistrzostw Polski U20 czyli do Ligi Juniorów o Puchar im. Stanisława Szyszły rozgrywanej w nowej formule.