poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Polacy przegrali z Helwetami. Debiut Macieja Panasiuka

W ostatnim meczu w ramach Rugby Europe Trophy w sezonie 2016-17 reprezentacja Polski przegrała 12:20 ze Szwajcarią.

Podopieczni Blikkiesa Groenewalda byli podbudowani zwycięstwem z Oranje i planowali postarać się o kolejny sukces. Szwajcarzy okazali się jednak trudniejszą przeszkodą niż Holendrzy. Ich przewaga była aż nadto widoczna w pierwszej połowie, wygranej 14:0. Po przerwie biało-czerwoni odzyskali wigor, ale nie byli w stanie odwrócić losów meczu.

Z siedleckiego punktu widzenia cieszy przyłożenie i cały mecz Mateusza Lamenta oraz 13-minutowy debiut Macieja Panasiuka. Michał Mirosz zagrał 80 minut, natomiast Daniel Gdula spędził na murawie 51 minut.

22.04.2017, 17:00 – Warszawa
Rugby Europe Trophy: Polska – Szwajcaria 12:22 (0:14)
Punkty: Mateusz Lament 5 (P), Piotr Zeszutek 5 (P), Tomasz Gasik 2 (pd) – Lucas Heinrich 10 (2P), Geatan Hirsch 7 (2pd, K), Cyril Lin 5 (P)
Polska: Marcin Wilczuk (67 Jonathan Michalak), Adrian Ignaczak, Sebastian Kacprzak (20 Sebastian Kostałkowski), Piotr Karpiński II (67 Maciej Panasiuk), Stanisław Powała-Niedźwiecki, Marek Płonka (60 Piotr Wiśniewski), Michał Mirosz, Piotr Zeszutek, Dawid Plichta, Mateusz Plichta, Tomasz Gasik, Daniel Gdula (51 Marek Grabowski), Grzegorz Szczepański, Wojciech Brzezicki (49 Szymon Sirocki) – Mateusz Lament

Żółte kartki: Marek Płonka – Corentin Delabays