Passa Pogoni przerwana. Pechowa porażka w Łodzi (wideo)

Rugbiści siedleckiej Pogoni nie będą mile wspominać wyjazdu do Łodzi. Siedlczanie pechowo przegrali z Budowlanymi 16:19.

Pogoniści przystępowali do meczu z kompletem trzech bonusowych zwycięstw. Z kolei łodzianie swoich szans doszukiwali się w doświadczeniu wyniesionych z poprzednich kilkunastu miesięcy, kiedy nie było na nich mocnych.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, ale Pogoń sprokurowała kilka rzutów karnych. Ich pewnym egzekutorem był Paul Walters. W końcówce podopieczni Andrzeja Kozaka uzyskali przewagę i po przyłożeniu Daniela Gduli oraz podwyższeniu Rafała Janeczki ustalili wynik 7:9. W drugiej odsłonie siedlczanie objęli prowadzenie 16:9 po trzech karnych Rafała Janeczki. Niestety, w 70 minucie Pogonistom przydarzył się koszmarny błąd, który gospodarze wykorzystali i doprowadzili do remisu 16:16. W jednej z ostatnich akcji meczu Paul Walters po celnym drop goalu zapewnił Budowlanym zwyciestwo 19:16.

Mimo porażki w Łodzi Pogoń zdobyła jeden punkt bonusowy.

W niedzielę 7 maja o 16:00 Pogoń podejmie Ogniwo Sopot.

29.04.17, 13:00 – Łódź
Ekstraliga: Budowlani SA Łódź – Awenta MKS Pogoń Siedlce 19:16 (9:7)
Punkty: Paul Walters 14 (3 K, DG, pd), Michał Mirosz 5 (P) – Rafał Janeczko 11 (3K, pd), Daniel Gdula 5 (P)
Pogoń: Paweł Tokarski (50 Michał Wierzejski), Adrian Chróściel, Paweł Grabski, Marek Mirosz, Dawid Dybowski (65 Kamil Łódzki), Grzegorz Muszyński, Paweł Antoszczuk, Norbert Kargol, Rafał Janeczko, Daniel Gdula (60 Daniel Trybus), Tomasz Biernacki (50 Bartosz Nasiłowski), Tomasz Rokicki, Michał Węzka (70 Adam Dudek), Mateusz Lament, Przemysław Rajewski

Żółta kartka: Tomasz Rokicki