piątek, 14 czerwca 2024r.

W regionie: Turniej Polona Cup za nami. Majówka szczęśliwa dla gospodarzy

1 maja 2017 roku w Golicach odbył się turniej piłki nożnej Polona Cup. W zawodach wzięło udział osiem ekip, a najlepsi okazali się gospodarze.

Gra toczyła się w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Następnie dwie pierwsze drużyny awansowały do półfinałów, który wyłonił finalistów turnieju. Pozostałe ekipy rywalizowały ze sobą o miejsca 5-8.

Zwycięską drużyną okazała się drużyna gospodarzy PH Golice I, która w finale pokonała zespół Omega Żabokliki 2:0. Zespół z Golic w całym turnieju nie przegrał żadnego meczu. Co więcej, strzelił on najwięcej goli oraz najmniej stracił. Widać więc, iż triumf gospodarzy był w pełni zasłużony. Zawody przyniosły wiele emocje i stały na niezłym sportowym poziomie.

Wszystkim drużynom dopingował zastępca Wójta Gminy Siedlce Jan Osiej. Po turnieju nastąpiło uroczyste zakończenie, w którym wziął udział Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski oraz Radny Gminy Siedlce Leszek Woźnica. Obaj panowie wręczyli drużynom pamiątkowe puchary oraz medale dla najlepszych zawodników.

– Mam nadzieję, że ten turniej to początek cyklicznych imprez sportowych w Golicach. Jak widać są chętni to wzięcia udziału w tego rodzaju spotkaniach oraz chętni do pomocy w ich organizacji. To była jedna z większych imprez sportowych w Gminie Siedlce. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i wzięcie udziału w turnieju oraz osobom bez których ten turniej nie doszedłby do skutku – powiedział po turnieju jego organizator Piotr Woźnica.

Wyniki:

Półfinały:

Omega Żabokliki – Liwiec Pruszyn 2:1
PH Golice I – Krzymosze 2:0

Mecz o 7 miejsce:

PH Golice II – FC Helenki Kogucika 0:1

Mecz o 5 miejsce:

Team Spirt Siedlce – Strzelec Chodów 1:3

Mecz o 3 miejsce:

Krzymosze – Liwiec Pruszyn 0:2

Finał:

PH Golice I – Omega Żabokliki 2:0

Klasyfikacja końcowa:

1. PH Golice I
2. Omega Żabokliki
3. Liwiec Pruszyn
4. Biała Fela Team Krzymosze
5. Strzelec Chodów
6. Team Spirit Siedlce
7. FC Helenki Kogucika
8. PH Golice II

Nagrody indywidualne:

Adrian Starak – najlepszy bramkarz turnieju
Sebastian Szcześniak – najlepszy zawodnik turnieju
Paweł Ślaz – najlepszy strzelec turnieju (5 bramek)

 

 

źródło: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;