sobota, 13 lipca 2024r.

Jackoower, Waterslide, Pędzą konie przy stadionie, HoliFestival – atrakcje ARMS na początek wakacji

7 czerwca odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce. Celem była prezentacja atrakcji przygotowanych przez ARMS, które czekać nas będą u progu okresu wakacyjnego i w jego trakcie.

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przyzwyczaiła nas do aktywności w organizowaniu różnego rodzaju imprez. Na konferencji zorganizowanej 7 czerwca dowiedzieliśmy się o atrakcjach przygotowanych na początek wakacji i na czas ich trwania. Można powiedzieć, że ARMS nie zwalnia tempa!

– Postawiliśmy bardzo duży nacisk na tegoroczne wakacje: rekreacyjnie, sportowo i prozdrowotnie. Chcemy nadać ducha aktywnego spędzania czasu przez cały okres wakacji – poinformował prezes ARMS, Grzegorz Orzełowski.

Na konferencję zaproszono Marka Pogorzelskiego – rzecznika prasowego Nextbike, firmy obsługującej tegoroczny siedlecki rower miejski oraz przedstawicieli firm wspomagających akcję: Monikę Jastrzębską (Centrum) i Mateusza Orzełowskiego (Topaz). Nieodzowna była wiedza i szczegóły przekazane przez pracowników ARMS: Annę Rękawek i Karola Stefaniuka.

Miło nam poinformować, że Siedlce po raz kolejny wpisują się w listę miast, które będą w czasie wakacji posiadały rower miejski. W tym roku będzie on funkcjonował pod nazwą Jackoower. Siedlczanie i znający historię miasta z pewnością domyślą się pochodzenia nowej nazwy. W tym roku w Siedlcach będą funkcjonowały 4 stacje: dwie w miejscach, które są znane sprzed roku, czyli przy Brofakturze i w okolicy siedleckiego zalewu oraz dwie w nowych lokalizacjach: okolice pawilonu handlowego przy ul. Młynarskiej oraz przy Kościele pw. Świętego Józefa. Każda ze stacji udostępni 8 rowerów. Czas trwania akcji „Jackoower” to 3 miesiące: od 15 lipca do 15 września.

W tym roku firmą obsługującą Jackoower będzie Nextbike. – Nasz system funkcjonuje w 26 miejscowościach na terenie naszego kraju. Obsługujemy 933 stacje i prawie 11 tysięcy rowerów – powiedział Marek Pogorzelski z Nextbike. – Pierwsze 15 minut korzystania jest bezpłatne. Pierwsza godzina kosztować będzie 1 zł, druga godzina 2 zł, trzecia godzina 3 zł itd. Chodzi o uniemożliwienie przetrzymywania rowerów, gdy np. wypożyczający wybierze się do pawilonu handlowego na zakupy.

By wypożyczyć rower, należy wpisać na terminalu swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można także skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Rower zwraca się, wpinając go w elektrozamek na tej samej lub dowolnej innej stacji Jackooweru.

Ważną informacją jest to, że użytkownik musi mieć na koncie minimum 10 zł. Jeśli ktoś ma konto w systemie Nextbike gdziekolwiek w Polsce, nie musi tego konta zakładać w Siedlcach. Jest ono aktywne ze środkami, które posiada na koncie.

Po raz drugi projekt roweru miejskiego wspierać będą Centrum i Topaz.

– Centrum angażuje się w różnego rodzaju akcje zdrowotne. Akcja „Rower Miejski” ma na celu dbałość o rozwój fizyczny, dlatego ją promujemy – poinformowała Monika Jastrzębska (Centrum).

Poza podstawową działalnością jesteśmy firmą wspierającą inicjatywy sportowe, kulturalne, społeczne i religijne. Z poprzedniego pionierskiego dla Siedlec roku, jeśli chodzi o funkcjonowanie roweru miejskiego, jesteśmy zadowoleni. W związku z powyższym i tym razem nie mogło nas zabraknąć. W tym roku ruszamy z rowerami z akcją „Bądź fit z Topaz”. W naszych sklepach są w ten sposób oznaczone i przygotowane półki ze zdrową żywnością – powiedział Mateusz Orzełowski (Topaz).

A jakie inne atrakcje przygotowała Agencja Rozwoju Miasta Siedlce?

Blacktop 26 Uliczny Turniej Koszykówki Ulicznej

10 czerwca (sobota), godz. 10.00, ul. Piłsudskiego

Mistrzostwa Idolka w pływaniu

18 czerwca (niedziela), godz. 10.00, Park Wodny Siedlce, wstęp bezpłatny

Wakacyjny kurs pływania

Semestr wakacyjny: 3.07 – 25.08.2017, 15 zajęć x 45 minut

Waterslide

24 czerwca (sobota), godz. 10.00, wiadukt kolejowy w stronę Piłsudskiego, wstęp bezpłatny
* dodatkowo odbędzie się zlot foodtracków (przy ul. Szkolnej) i pokaz trialu motocyklowego (przy u. Armii Krajowej)

III Nocne pływanie w Parku Wodnym

24/25 czerwca (sobota/niedziela), w godzinach 22.00 – 6.00, koszt biletu 16 zł (pozwala na korzystanie z atrakcji całą noc, w tym z saun)

Pędzą konie przy stadionie

25 czerwca (niedziela), godz. 12.00, Zieleniec przy stadionie, wstęp bezpłatny

Zawodowy Rajd Rowerowy

26 czerwca (poniedziałek), zbiórka o godz. 16.30 przy ul. Jana Pawła 6, start 17.00, meta na Placu Sikorskiego, wstęp bezpłatny
* rajd prowadził będzie samochód elektryczny, na którym dj będzie muzyką umilał rowerzystom przejazd

Półkolonie na sportowo z ARMS

I turnus: 26-30 czerwca
II turnus: 17-21 lipca

HoliFestival Święto Kolorów

1 lipca (sobota), godz. 16.00, Zieleniec przy stadionie, wstęp bezpłatny

źródło: własne / ARMS; foto: Michał Michalski

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;