piątek, 14 czerwca 2024r.

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Co rusz można usłyszeć o sukcesach w aspekcie szkolenia młodzieży w KPS Siedlce. Ostatni stał się udziałem podopiecznych Tomasza Stańczuka, uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach.

Młodzi siedlczanie (rocznik 2006) rywalizujący w siatkarskich dwójkach zajęli drugie miejsce w finale Mazowieckich Mistrzostw Mazowsza Kinder+Sport. Podopieczni Stańczuka zaczęli zmagania w Międzyborowie od porażki, ale były to złe miłego początki.

Po drodze do finałowej batalii adepci siatkarskiego rzemiosła rozprawili się z utytułowanymi zespołami ze stolicy. W półfinale Metro II Warszawa musiało uznać wyższość KPS Siedlce. Jako ciekawostkę należy dodać, że w składzie lidera w szkoleniu na Mazowszu wystąpił syn Stephane’a Antigi. Uczniowie SP 11 musieli nie tylko mierzyć się z dobrymi rywalami, ale i z presją płynącą z trybun. Na hali w Międzyborowie zasiadło wielu rodziców, którzy głośno dopingowali swoje pociechy.

W decydującym boju odezwały się trudy turnieju. KPS po wyrównanym meczu przegrał z Metrem I, ale obie drużyny awansowały do fazy ogólnopolskiej. Nagrody najlepszy wręczał Bartosz Kwolek, libero ONICO Warszawa. Od 26 do 29 czerwca w Zabrzu zostanie wyłoniona najlepsza dwójka w Polsce.

Słowo o zasadach zmagań. Dwójki rywalizują na parkiecie o wymiarach 4×4,5m. Siatka była zawieszona na wysokości 2 metrów.

Skład KPS Siedlce: Krzysztof Chojecki, Wiktor Duda, Bartosz Kosyl. Trener: Tomasz Stańczuk.

 

 

źródło: własne; foto: KPS Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;