niedziela, 23 czerwca 2024r.

Nowa inicjatywa ARMS – Zawodowy Rajd Rowerowy

26 czerwca Agencja Rozwoju Miasta Siedlce organizuje „Zawodowy Rajd Rowerowy”. Podajemy szczegóły akcji.

„Zawodowy Rajd Rowerowy” to akcja, która ma na celu popularyzację jazdy na rowerze oraz promowanie wykonywanych zawodów w Siedlcach. Główną misją jest to, by sprawić, że ten jeden dzień odciąży nasze miasto od korków i zanieczyszczeń, a dzięki temu początek tygodnia pracy będzie aktywny i doda wszystkim energii na cały tydzień. Chodzi o zintegrowanie się i pokazanie jacy przedstawiciele grup zawodowych reprezentują nasze miasto. Warto, by tego dnia odstawić samochody, zrezygnować z zatłoczonych autobusów i przesiąść się na zdrowy tryb życia.

ARMS ma nadzieję, że ta akcja zapoczątkuje wakacyjny trend na ekologiczny i aktywny sposób przemieszania się na terenie Siedlec, nie tylko w drodze do pracy, ale będzie też okazją i motywacją do prozdrowotnej formy wszelkiej aktywności. Może dzięki takim inicjatywom Siedlec będą mogły stać się Zielonymi Płucami Mazowsza.

Organizatorom zależy, aby w „Zawodowym Rajdzie Rowerowym” udział wzięło jak najwięcej przedstawicieli różnych profesji m.in.: pracownicy szpitala, wszystkie służby mundurowe, pracownicy sanitarni, prawnicy, nauczyciele, osoby duchowne, pracownicy fizyczni i biurowi, kadra zarządzająca, biznesmeni, sportowcy, wszyscy robotni i bezrobotni.

Jak przyłączyć się do Rajdu?

Wystarczy zachęcić kolegów z pracy do wzięcia udziału w „Zawodowym Rajdzie Rowerowym” aby pokazać różnorodność zawodów wykonywanych w naszym mieście. Warto tego dnia pokazać się w swoich służbowych strojach, koszulkach z logo firmy, wyruszyć na ulice i z dumą reprezentować swój wykonywany zawód i zakład pracy. W akcji udział może wziąć każdy!

Zbiórka uczestników Rajdu o godz. 16:30 na parkingu Stadionu ROSRRiT (ul. Jana Pawła II 6). Punktualnie o godz. 17:00 chętni ruszą w 16 kilometrową trasę ulicami naszego miasta. Rajd zakończy się na Placu Sikorskiego ok. godz. 19:00, gdzie zostanie zrobione pamiątkowe selfie. Uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowy gadżet oraz wezmą udział w losowaniu dwóch rowerów marki Onilus – siedleckiego producenta rowerów.

 

źródło i foto: ARMS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;