niedziela, 2 października 2022

Pielgrzymka na Jasną Górę przedstawicieli Rawy Siedlce

III Pielgrzymka Nartorolkowa narciarzy UKS Rawa Siedlce przeszła do historii. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim reportażem z tego wydarzenia.

W tym roku odbyła się trzecia już pielgrzymka nartorolkowa narciarzy UKS Rawa Siedlce pod dowództwem prezesa klubu Grzegorza Staręgi. Głównym celem pielgrzymki było dziękczynienie Matce Boskiej za wsparcie, opiekę i wszelakie dobra, jakich doznajemy podczas trudów codziennych treningów, zawodów i wszystkich innych działań klubu, prośba o dalsze wsparcie, zdrowie i powodzenie w realizacji kolejnych projektów oraz osobiste intencje pielgrzymujących.

Na pielgrzymkę wyruszyliśmy w środę 7 czerwca z terenu parafii Jana Pawła II w Siedlcach. Dwudziestu nartorolkarzy i dziesięć osób wspomagających: rowerzyści kierujący ruchem, kierowcy aut technicznych i ksiądz. Z Siedlec wyruszył z nami proboszcz wyżej wspomnianej parafii – ks. Jarosław Oponowicz, następnie po dwóch dniach zmienił go doświadczony pielgrzym-rowerzysta ks. Bogumił Lempkowski. Każdy dzień celebrowaliśmy mszą świętą i codzienną wspólną modlitwą. Dystans dnia dzieliliśmy na 3 lub 4 etapy z przerwami na wspólne posiłki i odpoczynek.

Pielgrzymowaliśmy trzy i pół dnia, aby w sobotę 10 czerwca wspólnie z 27 Ogólnopolską Pielgrzymką Sportowców uczestniczyć w ceremoniach na Jasnej Górze, które zakończyła Msza Święta. Pełny dystans – 360 km pokonało 8 nartorolkarzy w czasie niespełna 25 godzin, co daje średnią 14.4 km/h. Poszczególne etapy pielgrzymki:
Siedlce – Dęblin: 93km
Dęblin – Suchedniów: 118km
Suchedniów – Św. Anna: 120km
Św. Anna – Częstochowa: 29km

Podczas poprzednich pielgrzymek codziennością była wymiana sprzętu, groty i kółka nie wytrzymywały, jednak nie tym razem. Podczas tegorocznej pielgrzymki większość zawodników podróżowało na sprzęcie polskiej firmy Rollspeed. Kółka spisały się świetnie, wymienialiśmy tylko jeden grot.

Serdeczne podziękowania za udostępnienie pielgrzymom miejsc noclegowych z wodą i prądem dla Parafii Św. Piusa V w Dęblinie, Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie i Sanktuarium Św. Anny.

Relacja autorstwa Arkadiusza Posiadały

 

źródło i foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook