niedziela, 23 czerwca 2024r.

Pędzą konie przy stadionie!

„Pędzą konie przy Stadionie” to propozycja Agencji Rozwoju Miasta Siedlce na spędzenie niedzielnego popołudnia (25 czerwca) na Zieleńcu przy stadionie dla całej rodziny. Będzie to wielki piknik z pokazami wspaniałych koni, muzyką na żywo oraz Zlotem Food Trucków.

W programie m.in.:

– pokaz władania białą bronią, czyli szablą i lancą
– cięcie łóz szablą i zbieranie kółek lancą
– inscenizacje ewakuacji rannego z pola bitwy i porwania dziewczyny
– pokaz na koniu arabskim w stroju historycznym
– ujeżdżenie
– pokaz sportowy
– świadome jeździectwo
– układanie konia
– przygotowanie i trening skokowy
– turniej skoków przez przeszkody
– hipoterapia

Na imprezie wystąpią:

Szwadron Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich – Białystok

To stowarzyszenie ludzi łączących w sobie zamiłowanie do koni i narodowej broni – kawalerii. Promują i krzewią właściwe postawy patriotyczne w oparciu o etos kawalerii. Nazwa stowarzyszenia nie jest przypadkowa – jednostka 10 PUL stacjonowała właśnie w Białymstoku, wielu członków stowarzyszenia ma wśród swoich przodków ułanów.

Katarzyna Stawiska – Janów Podlaski

To trener i zawodnik ujeżdżenia, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski koni Arabskich oraz Mistrzostw Europy. Ma na koncie liczne starty w ujeżdżeniu.
Na co dzień opiekuje się ok. 30 końmi. Trenuje konie od podstaw do klasy CC w ujeżdżeniu oraz elementy wyższej szkoły jazdy. Trenuje i pokazuje również konie arabskie na czempionatach hodowlanych m. in. Narodowy Pokaz Koni Arabskich w Janowie Podlaskim.

Jerzy Rubersz

Z wykształcenia historyk, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, z zamiłowania koniarz, nauczyciel jazdy konnej w technikum hodowli koni w Wolborzu, kaskader. Wcielał się m.in. w Kozaków, husarzy, dragonów; dublował znanych aktorów, bywał konsultantem scen konnych w licznych produkcjach filmowych.

Stajnia Zielony Raj

To stajnia na obrzeżach Siedlec. Przedsięwzięcie powstało z pasji tworzenia, radości obcowania z przyrodą, entuzjazmu dla aktywności fizycznej pod chmurką i przyjemności płynącej z dzielenia się tym dobrem z innymi.
W swojej ofercie posiada naukę jazdy konnej od podstaw dla dzieci i dorosłych, zajęcia z hipoterapii, wakacje i ferie w siodle, spotkania integracyjne.

Dodatkowo na Pikniku będzie można skosztować przepysznych potraw kuchni z 4 stron świata, podczas drugiego dnia Zlotu Food Trucków. W przerwach pomiędzy pokazami czas będzie umilać muzyka na żywo.

To wydarzenie będzie okazją do tego, by Panie mogły zaprezentować się w eleganckich kapeluszach, a Panowie dumnie spacerować w cylindrach, dzieci zaś będą miały wyjątkową okazję przejażdżki na kucyku. ”Pędzą konie przy stadionie” to zapowiedź niezwykłych i niepowtarzalnych przeżyć, które na długo zostaną w Waszej pamięci.

Dla zmotoryzowanych dostępny będzie na parking przy stadionie, wjazd od ul. Jana Pawła II.

 

źródło i foto: ARMS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;