piątek, 14 czerwca 2024r.

Pięcioro młodych sztangistów z Siedlec zakwalifikowało się na olimpiadę

W czterech miastach Polski odbyły się strefowe turnieje do finałowych zawodów ciężarowych XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w lipcu odbędzie się w Siedlcach. W Konstantynowie Łódzkim rywalizowali sztangiści z Siedlec.

W Gdańsku, Konstantynowie Łódzkim, Biłgoraju i Oławie odbyły się strefowe turnieje do finałowych zawodów ciężarowych XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Konstantynowie Łódzkim o kwalifikację olimpijską walczyli sztangiści z województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego. Znakomicie wypadli młodzi sztangiści SKS Feniks Siedlce i WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Zwycięstwa odnieśli: Karol Doleszczak (WLKS) w kat. 69 kg z wynikiem 220 kg i Patryk Bareja (Feniks) w kat. 94 kg z wynikiem 273 kg. Drugie lokaty zajęli: Karolina Szczygielska (WLKS) w kat. 58 kg z wynikiem 106 kg i Piotr Wojewódzki (Feniks) w kat. +105 kg z wynikiem 228 kg. Na trzecich pozycjach uplasowały się: Zuzanna Najmoła w kat. 53 kg z wynikiem 70 kg oraz Katarzyna Borkowska (obie WLKS) w kat. 63 kg z wynikiem 108 kg.

Na Olimpiadę zakwalifikowali się: Karolina Szczygielska, Katarzyna Borkowska i Karol Doleszczak (WLKS) oraz Patryk Bareja i Piotr Wojewódzki (Feniks).

Termin finałowego dźwigania w Siedlcach – 9-12 lipca czyli poniedziałek, wtorek i środa. W zawodach wezmą udział zawodniczki i zawodnicy w wieku – l6 – 17 lat (w 2017 roku urodzeni w latach 2000-2001). W Siedlcach wystąpi 61 zawodniczek  i 128 zawodników.

WYNIKI

 

źródło: własne / PZPC; foto: SKS Feniks Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;