Akademickie medale studentów UPH Siedlce

24 czerwca na obiektach Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej zostały rozegrane mistrzostwa Polski AZS. W zawodach startowali sztangiści z naszego miasta.

Czworo sztangistów reprezentujących barwy siedleckich klubów (SKS Feniks Siedlce i WLKS Siedlce-Nowe Iganie), a studiujących na wyższych uczelniach posiadających związki sportowe, walczyło o medale w Mistrzostwach Polski AZS, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Srebrny medal w kat. 63 kg zdobyła Agata Rok (KU AZS UPH Siedlce / SKS Feniks Siedlce). Na tytuł wicemistrzowski złożyło się 77 kg w rwaniu i 97 kg w podrzucie (174 kg w dwuboju). Tego samego wyczynu, co Agata dokonał Mateusz Kaszuba (KU AZS UPH Siedlce / SKS Feniks Siedlce). Startując w kat. 105 kg osiągnął w dwuboju 285 kg (130+155) i zdobył krążek ze srebrnego kruszcu.

Poza podium rywalizację zakończyli: Łukasz Młynek (Katolicki Uniwersytet Lubelski / SKS Feniks Siedlce) w kat. 85 kg – 208 kg w dwuboju (98+110) i  Dominik Przęczak (KU AZS UPH Siedlce / WLKS Siedlce-Nowe Iganie) w kat. +105 kg – 246 kg w dwuboju (110+146). Obaj zajęli czwarte miejsca.

W roku 2018 Biała Podlaska będzie gospodarzem akademickich mistrzostw świata, w związku z tym gośćmi MP AZS byli: Aniko Nemeth-Mora z Sekretariatu IWF oraz Julien Carrel – koordynator World University Championships FISU.