Weronika Rosłon srebrną medalistką MMP w strzelectwie sportowym (fotogaleria)

W dniach 6-9 lipca we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. W zawodach z powodzeniem rywalizowały reprezentantki SKSS Dragon Siedlce.

W rozegranych w drugi weekend lipca we Wrocławiu, Mistrzostwach Polski juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym, wzięły udział cztery zawodniczki SKSS Dragon Siedlce.

Znakomicie spisała się rywalizująca w gronie młodzieżowców, Weronika Rosłon. Biorąc udział w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc, uzyskała nowy rekord życiowy 623,5 pkt i zdobyła jednocześnie klasę mistrzowską. Mało tego! Ten rezultat pozwolił Weronice zająć drugie miejsce i zdobyć srebrny medal w tej konkurencji! Jeszcze większy zaszczyt przypadł siedleckiej strzelczyni przy dekoracji, bowiem medal odebrała z rąk dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej (z Atlanty i z Sydney) Renaty Mauer-Różańskiej. Do tytułu mistrzowskiego zabrakło Weronice zaledwie 0,3 pkt.

Weronika rywalizowała jeszcze w konkurencji karabinu sportowego 3×20 strzałów, gdzie awansowała do finału, w którym zajęła szóstą lokatę. Ponadto zajęła ósmą pozycję w finale strzelania z karabinu pneumatycznego 40 strzałów.

WYNIKI MMP

W walce o medale Mistrzostw Polski juniorek uczestniczyły trzy zawodniczki Dragona: Julia Chwedczuk, Kinga Kowalik i rozpoczynająca przygodę ze strzelectwem Natalia Korneć.

W konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów Julia Chwedczuk zajęła w finale piąte miejsce. Kinga Kowalik otarła się o finał. Zabrakło jej 1 punktu i ostatecznie zakończyła rywalizację na 9 pozycji. Natalia Korneć zajęła 21 miejsce.

Piąte miejsce w finale strzelania z pistoletu sportowego 30+30 strzałów zajęła Julia Chwedczuk, zaś szósta była Kinga Kowalik. Natalia Korneć została sklasyfikowana na 14 pozycji.