czwartek, 20 czerwca 2024r.

Piłkarki wznowiły przygotowania do nowego sezonu

Piłkarki wznowiły przygotowania do nowego sezonu

Podopieczne Michała Strzałkowskiego w poniedziałek 17 lipca odbyły pierwszy trening przed nowym sezonem.

Na treningu pojawiły się nowe zawodniczki – Izabela Jasińska i Danuta Karwowska. W drużynie Pogoni nie zobaczymy na jesieni Patrycji Żochowskiej, która zrezygnowała z gry. Sztab szkoleniowy zespoły w dalszym ciągu prowadzi nabór do zespołu.

W okresie przygotowawczym zespół Pogoni w sierpniu ma rozegrać dwa sparingi z ŁKS Łochów i UKS Ostrówek oraz weźmie udział w V Turnieju o Puchar Prezesa MKS Pogoń Siedlce. Rozpoczęcie ligi zaplanowano 30 sierpnia, o godz. 16:30 w Siedlcach meczem z AKS Zły Warszawa.

Liga nie będzie łatwa i zdajemy sobie z tego sprawę. Klub nie dysponuje wielkimi finansami, ani też wsparciem. Chcemy przede wszystkim podziękować anonimowym sponsorom i osobom, które nas wspierają. Na wstępie należy podkreślić, że mimo braków finansowych zespól nie poddaje się i przystąpi do rozgrywek. Jesteśmy po rozmowach z dyrektorem klubu – Dariuszem Suskim, który wspiera naszą działalność. Zespół, który grał w poprzednich sezonach jest w przebudowie. Nasze zawodniczki były najmłodszym zespołem w III lidze. W sezonie 2017-18 będziemy grać w tym samym składzie. W okresie przerwy podjęliśmy działania w kierunku wzmocnienia zespołu. Testowane są nowe zawodniczki rocznika 2000 i 2001. Mamy nadzieję, że nabór jaki zrobiliśmy da nam lepsze wyniki. Zdecydowanymi faworytami w lidze będą zespoły rezerw Pragi Warszawa, Czwórki Radom, AKS Zły Warszawa i WAP Warszawa. Naszym zadaniem będzie zajęcie miejsc 1-4 w rozgrywkach. Każde zwycięstwo z wyżej notowanymi zespołami będzie sukcesem. W zespole jest dobra atmosfera, poprawiają się sprawy frekwencji i aktywności zawodniczek na treningach. Cieszy nas, że zawodniczki nasze są zauważane na Mazowszu. Ostatnio na konsultacjach rocznika 2005 była Julia Pszczel, która została zakwalifikowana do kadry Mazowsza U-13. Cztery inne zawodniczki z rocznika 2002 maja szansę powołania do kadry Mazowsza U-16. Chcemy podziękować Maciejowi Sztajnertowi, który od ponad roku pomaga przy prowadzeniu zespołu oraz prezesowi stowarzyszenia Polski Ruch Społeczno-Humanitarny w Warszawie. Prosimy o dalszą współpracę – powiedział nam szkoleniowiec zespołu Michał Strzałkowski.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;