piątek, 14 czerwca 2024r.

Do medalu zabrakło… 500 metrów

Łukasz Niedziałek nie zaliczy występu w 24 Mistrzostwach Europy U-20 w lekkoatletyce we włoskim Grosseto do udanych.

– Łukasz ma tak wyrobioną pozycję, że znajduje się w górnych częściach tabel europejskich i światowych w swoich kategoriach wiekowych. Jest jeszcze w kategorii U-18, a ma trzeci czas w Europie jeśli chodzi o wynik kategorii U-20 – mówił o swoim podopiecznym przed startem we włoskim Grosseto Janusz Goławski.

17-letni Łukasz Niedziałek według wielu fachowców miał duże szanse na stanięcie na podium. Czy statystyki i prognozy przełożyły się na rzeczywistość?

Do rywalizacji przystąpiło w sumie piętnastu chodziarzy. Konkurencję rozegrano w temperaturze 27 st. C. Siedlczanin był aktywny na trasie. Na półmetku przewodził stawce (22:34.54). Później do głosu doszedł Siergiej Szyrobokow (zawodnik neutralny), który wygrał w czasie 43:21.29. Łukasz Niedziałek niestety nie dotarł do mety… Został zdyskwalifikowany na około 500 m przed metą, po otrzymaniu czwartego wniosku o dyskwalifikację (za brak kontaktu z bieżnią).

– Byłem na drugiej pozycji z przewagą około 50 m nad trzecim Hiszpanem, gdy sędzia podszedł do mnie i pokazał mi czerwony kartonik. Miałem do przejścia jeszcze 450 m i najprawdopodobniej cieszyłbym się ze srebrnego medalu – zrelacjonował nam całą sytuację rozżalony Niedziałek.

Drugie miejsce zajął wspomniany przez Łukasza Hiszpan, José Manuel Pérez (44:17.23), a jako trzeci linię mety przekroczył reprezentant Ukrainy Eduard Zabuzhenko.

WYNIKI

 

źródło: własne / PZLA / www.european-athletics.org; foto: PZLA

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;