niedziela, 16 czerwca 2024r.

Odwiedź Eko Strefę!

Odwiedź Eko Strefę!

Pamiętacie ubiegłoroczną Eko Strefę podczas Biegu Jacka? W tym roku powraca w odmienionej i rozbudowanej odsłonie.  Wspólnie z ZUO – sponsorem głównym Ekologicznych Biegów dla dzieci Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza do odwiedzenia zielonej Eko Strefy, która powstanie w dniu biegu przy stadionie piłkarskim.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci i młodzieży arcyciekawe warsztaty dot. prawidłowej segregacji odpadów, moc gier, zabaw i konkursów z nagrodami  o tematyce związanej  z ekologią, środowiskiem naturalnym i ochroną przyrody.

Zakład Utylizacji Odpadów zaprasza także do strefy relaksu, gdzie wytchnienie znajdzie każdy biegacz. Na leżakach, pufach ogrodowych, z muzyką w tle, chłodząc się smaczną i zdrową siedlecką kranówką od PWiK Siedlce.

Ponadto strefa ekologicznej twórczości, tworzenie mandali z ekologicznych materiałów, ścieżki edukacyjne, liczne gry zręcznościowe i ruchowe dla całych rodzin, bocianie ciekawostki, prezentacja najciekawszych krajoznawczo zakątków Siedlec i okolic.

Eko Strefę współtworzą: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o/Siedlce, Nadleśnictwo Sokołów Podlaski, Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, PTTK Oddział „Podlasie” w Siedlcach, Grupa Ekologiczna.

Będzie mnóstwo dobrej ekozabawy, ekociekawostek, ekokonkursów i ekonagród!

Do Eko Strefy zapraszamy w niedzielę 27 sierpnia już od 8 rano.

Przypominamy, że zapisy elektroniczne na Ekologiczne Biegi dla dzieci trwają tylko do 13 sierpnia! Link do zapisów: https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=211

 

źródło i foto: Agencja Rozwoju Miasta Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;