sobota, 20 lipca 2024r.

Medalowy występ Uziak w Spale

26 sierpnia, w siłowni COS Spała rozegrano turniej 20 Ogólnopolskich Igrzysk LZS w podnoszeniu ciężarów. W zawodach brała udział jedna przedstawicielka WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W zawodach w Spale wystąpiło 15 kobiet i 13 mężczyzn w kat. wiekowej 18-20 lat z sześciu województw. W jednej z kategorii rywalizowała zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Elżbieta Uziak – bo o niej mowa – walczyła w kat. +75 kg. Nasza sztangistka dzięki rezultatom: 80 kg w rwaniu i 100 kg w podrzucie, zdołała zająć drugie miejsce i wywalczyć srebrny medal. Zwyciężyła Magdalena Karolak (Włókniarz Konstantynów) osiągając w dwuboju 201 kg (86 kg + 115 kg).

W zawodach w Spale pierwotnie miała wziąć udział Magdalena Mędza, ale ostatecznie zabrakło jej na pomoście, podobnie jak kilku sztangistów widniejących na liście zgłoszeń.

W punktacji Sinclaira najbardziej wartościowe wyniki uzyskali:  Sylwia Oleśkiewicz – 228,84 pkt i Marcin Izdebski – 365,24 pkt.

W klasyfikacji wojewódzkiej wygrało łódzkie 63 pkt, przed lubelskim 52 pkt i mazowieckim 32 pkt.

WYNIKI

W trakcie zawodów podjęto decyzję o wyborze gospodarza przyszłorocznych igrzysk. O organizację tych zawodów rywalizowali: WLKS Siedlce Nowe Iganie i Ostróda. W tajnym głosowaniu 10:6 wygrała Ostróda.

 

źródło: własne / PZPC / TS; foto: Web

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;