wtorek, 25 czerwca 2024r.

Mazovia na drodze do Mazowsza

W środę 4 października o 18:00 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT rezerwy MKP Pogoń rozegrają półfinałowe spotkanie okręgowego Pucharu Polski z mińską Mazovią.

Spotkanie ligowych rywali w ramach rozgrywek pucharowych będzie walką o awans do rozgrywek wojewódzkich. Finał prawdopodobnie nie będzie rozgrywany, a zwycięzcy półfinałów automatycznie zakwalifikują się do wiosennych zmagań na Mazowszu.

W rozgrywkach pucharowych do tej pory szkoleniowiec Marcin Tomaszewski nie korzystał ze zbyt wielu I-ligowców. Największym wzmocnieniem w spotkaniu z Victorią okazał się Piotr Krawczyk, który zdobył cztery bramki. Skład Pogoni II w konfrontacji z mińską drużyną jest więc niewiadomą. Z kolei wiemy, że Mazovia zagra w nominalnym składzie. W poprzednich sezonach mińszczanie często zamieniali drużyny i tym samym pod nazwą Mazovia II występowali IV-ligowcy, zaś w jedynce grała drużyna ligi okręgowej. W obecnym sezonie ekipy grają już normalnie.

Droga Pogoni II do półfinału:

1/8 finału: Victoria Kałuszyn – Pogoń II Siedlce 1:9 (Bartosz Krążała 62 – Dominik Barciak 3, Paweł Marchel 15, 27, Piotr Krawczyk 16, 38, 41, 51, Piotr Goś 55, Bartosz Kryszczuk 85)

1/4 finału: Fenix Siennica – Pogoń II Siedlce 0:1 (Bartosz Karczmarek 28)

W poprzednim sezonie na drodze Pogoni II w 1/8 finału PP OZPN Siedlce stanęły rezerwy mińskiej Mazovii (pod egidą rezerw występował pierwszy zespół). Autorem jedynej bramki był Rafał Słowik. Czas na rewanż!

IV-ligowa Mazovia Mińsk Mazowiecki od kilku sezonów należy do czołówki w grupie północnej. Za wyniki Mazy od początku bieżącego sezonu odpowiada Andrzej Sieradzki, który ostatnio gościł w Siedlcach jako opiekun Promnika Łaskarzew, który na zakończenie sezonu 2015-16 rywalizował z Pogonią II w barażach o awans do IV ligi. Rezerwy wygrały wówczas 3:1 u siebie (hat trick Krystiana Zbiecia) oraz 2:1 na wyjeździe (dublet Dominika Barciaka).

Mazovia od kilku sezonów celuje w awans do III ligi, jednak jeszcze nie dopięła swego. O sile mińskiej drużyny stanowią: środkowy obrońca Alan Grabek, skrzydłowy Jewhen Romanow oraz środkowy pomocnik Łukasz Puciłowski. W kadrze Mazy znajdują się piłkarze z siedlecką przeszłością: Karol BudzikurPaweł DębałaMateusz Janusiewicz i Jarosław Krajewski.

Droga Mazovii do półfinału:

1/8 finału: Tęcza Korczew – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:7 (Łukasz Puciłowski 4 k, 52 k, Mateusz Janusiewicz 40, Marcin Kacprowicz 41, 67, Rafał Słowik 54, Marcin Siedlecki 85)

1/4 finału: Zryw II Sobolew – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:7 (Kacper Smoderek 15, Michał Herman 16, Jarosław Krajewski 28, Daniel Żurawski 33, 74, Marcin Kowalczyk 52, Rafał Słowik 87)

 

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;