czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Nudna pierwsza połowa. Bijatyka na koniec meczu (fotogaleria)

W zaległym meczu 9 kolejki podopieczni Andrzeja Kozaka wygrali 20:0 z Arką Gdynia.

Pogoniści przystąpili do meczu zmotywowani chęcią zrehabilitowania się po porażce w Sopocie. Kadra siedlczan była jednak osłabiona brakiem Pawła Antoszczuka i Piotra Jurkowskiego. Arkowcy chcieli zrewanżować się za wysoką porażkę w rundzie wiosennej.

Pierwsza połowa zakończyła się mało rugbowym wynikiem 0:0. Przez pół godziny gra była senna, a większość akcji toczyła się w strefie środkowej. Trener Andrzej Kozak w 30 minucie dokonał podwójnej zmiany. Tuż po niej Rafał Janeczko podał na skrzydło do Przemysława Rajewskiego, który przyłożył, ale w aucie. To była jedyna warta odnotowania sytuacja w ciągu pierwszych 40 minut.

Po przerwie Pogoniści zaczęli punktować. Zaczął Daniel Gdula z rzutu karnego. W 52 minucie pierwsze przyłożenie meczu zaliczył Tomasz Gołąb. W kolejnym fragmencie spotkania o piątki zadbali Gdula i Dawid Dybowski. Na zdobycie czwartego przyłożenia, gwarantującego bonus, zabrakło czasu. W doliczonym czasie gry na boisku wywiązała się ogólna bójka. W jej efekcie dwóch zawodników Pogoni obejrzało czerwone kartki. Pomimo bijatyki Pogoń wygrała z Arką za cztery punkty.

PLANY POGONI

W sobotę 14 października o 16:00 Pogoniści rozegrają mecz na szczycie z Budowlanymi SA Łódź.

08.10.17, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 20:0 (0:0)
Punkty: Daniel Gdula 10 (P, K, pd), Dawid Dybowski 5 (P), Tomasz Gołąb 5 (P)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (50, 17. Tomasz Gołąb), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski, 4. Dawid Dybowski, 5. Dawid Rajewski (76, 12. Rafał Biernacki), 6. Grzegorz Muszyński, 7. Marek Mirosz, 8. Maciej Panasiuk (30, 16. Wojciech Twarowski), 21. Rafał Janeczko (53, 24. Dawid Lorentowicz), 9. Daniel Trybus, 14. Mateusz Lament (30, 22. Bartosz Nasiłowski), 13. Daniel Gdula, 18. Tomasz Rokicki, 20. Tomasz Biernacki, 15. Przemysław Rajewski
Arka: 4. Piotr Bojke, 2. Mateusz Plichta, 1. Daniel Bartkowiak (48, 26. Karol Trzebiatowski), 3. Daniel Podolski, 23. Oskar Zypper (79, 17. Kamil Mikołajczyk), 6. Maciej Żarczyński, 7. Władysław Grabowski, 8. Kazimierz Raszpunda, 9. Łukasz Szostek (48, 21. Mateusz Szyc, 76, 24. Dominik Kołodziejczak), 25. Tomasz Stępień, 12. Dmytro Bordowskyj, 11. Radosław Rakowski, 13. Wiktor Zaradzki, 14. Tomasz Witt, 15. Szymon Sirocki

Żółta kartka: Karol Trzebiatowski 52

Czerwone kartki: Mateusz Lament (80+7, za udział w bójce), Wojciech Twarowski (80+7, za udział w bójce)

Sędzia: Mirosław Szczepański