SKK bez przełamania. Porażka w Poznaniu (fotogaleria)

W trzeciej kolejce I ligi koszykarze SKK Siedlce przegrali na wyjeździe z Basketem Poznań 72:86.

Podopieczni Michała Spychały przystąpili do niedzielnego spotkania w Poznaniu z dwiema porażki. W pierwszej kolejce koszykarze SKK ulegli Pogoni Prudnik (64:76), a w drugiej przegrali u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 63:69.

Lepiej w mecz wszedł Basket Poznań, w barwach którego imponował przede wszystkim Jakub Fiszer. W kolejnych minutach pojedynek się wyrównał, a siedlczanie dotrzymywali kroku wyżej notowanemu rywalami.

Wynik oscylował wokół w remisu, a statystyki koszykarskiego rzemiosła były niemal identyczne. W szeregach SKK nie było wyraźnego lidera. Ciężar zdobywania punktów wzięło na siebie wielu zawodników. Sporym mankamentem zespołu była natomiast słaba skuteczność, która nie pozwoliła siedlczanom mocniej rozwinąć skrzydeł.

Przełomowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, którą siedlczanie przegrali (18:26). W ostatniej części gry podopieczni Spychały rzucili wszystko na jedną kartę i za sprawą rzutów z dystansu zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 4 punktów. Końcówka meczu należała jednak do Basketu Poznań.

PLANY SKK

W najbliższej kolejce drużyna z Siedlec ma termin wolny. Do gry SKK wróci w środę 18 października. Ich rywalem będzie GKS Tychy.