Ponad tuzin zdobyczy medalowych naszych sztangistów (fotogaleria)

Wybornie spisali się reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie i SKS Feniks Siedlce w międzywojewódzkim turnieju podnoszenia ciężarów, który został rozegrany pod egidą Marszałka Mazowsza.

26 listopada w naszym mieście odbył się Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego juniorów w podnoszeniu ciężarów. W zawodach bardzo dobrze wypadli przedstawiciele dwóch siedleckich klubów: WLKS Siedlce-Nowe Iganie i SKS Feniks Siedlce zdobywając łącznie 14 medali.

W rywalizacji juniorek do lat 15 złote krążki wywalczyły: Klaudia Celińska (WLKS) w kat. 48 kg i Olga Komorowska (WLKS) w kat. 63 kg, na drugim miejscu sklasyfikowano Wiktorię Rossę (WLKS) w kat. 63 kg, a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Starak (WLKS) w kat. 63 kg. W klasyfikacji według punktacji Sinclaira bezkonkurencyjna okazała się Celińska (160,65 pkt).

W zmaganiach juniorek do lat 17 Katarzyna Borkowska (WLKS) w kat. 58 kg i Julia Michalak (WLKS) w kat. 63 kg cieszyły się z medali – obie z brązowych. Poza tym Borkowska zajęła czwartą pozycję w punktacji Sinclaira (164,50 pkt).

W gronie juniorów do lat 15 siedlczanie pięciokrotnie okazywali się zwycięzcami poszczególnych kategorii wagowych: Jan Szulski (WLKS) w kat. 45 kg, Tomasz Nowosielski (WLKS) w kat. 56 kg, Adrian Kędziora (Feniks) w kat. 69 kg, Konrad Romańczuk (Feniks) w kat. 77 kg oraz Dominik Dziewulski (WLKS) w kat. +85 kg.
Na czwartej pozycji sklasyfikowano Damiana Dmowskiego (WLKS) w kat. 77 kg, natomiast na szóstej – Kamila Tomczaka (WLKS) w kat. 69 kg.
Romańczuk (273,17 pkt), Dziewulski (228,08 pkt), Kędziora (226,28 pkt) – tak prezentowała się pierwsza „trójka“ w klasyfikacji według punktacji Sinclaira.

W starszej kategorii chłopców (do lat 17) siedleccy sztangiści trzykrotnie wygrywali: Karol Doleszczak (WLKS) w kat. 69 kg, Patryk Bareja (Feniks) w kat. 94 kg, a Kacper Księżopolski (WLKS) w kat. 105 kg.
Patryk zwyciężył w punktacji Sinclaira (320,67 pkt), a trzecie miejsce zajął Doleszczak (298,55 pkt).

źródło: własne / podnoszenieciezarow.pl; foto: podnoszenieciezarow.pl