niedziela, 23 czerwca 2024r.

Wyjazd równie daleki, co trudny. PGE MKK zagra w Gorzowie Wielkopolskim

W niedzielę podopieczne Teodora Mollova zagrają w Gorzowie Wielkopolskim z AZS AJP.

PGE MKK do zakończenia zmagań w dobiegającym końca roku kalendarzowym pozostały trzy mecze. Dwa wyjazdowe (Gorzów Wielkopolski i Bydgoszcz) oraz domowy z JAS-FBG Sosnowiec. To także pozostałe spotkania do zwieńczenia pierwszej rundy rozgrywek.

Siedlczanki od kilku kolejek bezskutecznie szukają przełamania. Seria porażek urosła już do sześciu, co dla nikogo nie jest powodem do chluby. Najbliższym rywalem PGE MKK będzie AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Akademiczki są jednym z kilku polskich zespołów, który rywalizuje w europejskich pucharach. Przetarciem przed meczem z PGE MKK była wygrana 71:65 konfrontacja z Besiktasem Stambuł.

AZS AJP ma na koncie trzy kolejne ligowe porażki, ale nie może to dziwić, patrząc na klasę rywalek. Akademiczki po walce przegrały kolejno z Artego, Wisłą i Ślęzą. W kadrze Dariusza Maciejewskiego nie brakuje zawodniczek o wysokich umiejętnościach. Warto szczególną uwagę zwrócić na: rozgrywającą z USA Miah Spencer, jej rodaczkę – środkową Carolyn Swords oraz znaną z gry w Siedlcach, Paulinę Misiek.

Mecz AZS AJP – PGE MKK zostanie rozegrany w niedzielę 3 grudnia. Początek o 18:00.

 

źródło: własne / PGE MKK Siedlce; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;