sobota, 4 maja 2024r.

Koronna konkurencja przyniosła pierwsze punkty

Maciej Staręga ma za sobą kolejne starty w rywalizacji Pucharu Świata. W dniach 9-10 grudnia walczył w szwajcarskim Davos.

Ostatni weekend dla narciarzy był okazją do sprawdzenia się w technice dowolnej – w sprincie i biegu na 15 km. W rywalizacji w szwajcarskim Davos brał udział Maciej Staręga.

Zawodnik UKS Rawa Siedlce pierwszego dnia zawodów przebrnął przez kwalifikacje sprintu, zajmując 29 miejsce. Zwyciężył Norweg Johannes Klaebo. Następnie siedlczanin trafił do szybkiego ćwierćfinału. Mimo niezłego czasu – 2:31,53 zajął w swoim biegu piąte miejsce i nie awansował do półfinału. W klasyfikacji końcowej uplasował się na 25 pozycji, zgarniając pierwsze punkty w bieżącym sezonie.

Kto wygrał w finale? Oczywiście niezawodny w tym sezonie Johannes Klaebo, pokonując o niespełna 2 sekundy Włocha Federico Pellegrino i o ponad 4 sekundy Alexandra Bolshunova z Rosji.

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTU

WYNIKI SPRINTU

W niedzielę siedlczanin przystąpił do zmagań na piętnastokilometrowej trasie. Niestety nie udało mu się ukończyć biegu i zostać sklasyfikowanym. Pod nieobecność Johannesa Klaebo, zwycięstwo odniósł Francuz Maurice Manificat.