wtorek, 30 kwietnia 2024r.

PGE MKK zakończył rok porażką w Bydgoszczy

W ostatnim meczu w 2017 roku PGE MKK przegrał 64:86 z Artego Bydgoszcz.

Obie drużyny przystępowały do spotkania obarczone serią porażek. Z tą różnicą, że nad PGE MKK ciążyło osiem przegranych, zaś na Artego tylko dwie, i to z czołówką ligi. Siedlczanki ponownie musiały sobie radzić bez kontuzjowanej Oksany Mollov.

W barwach Artego wystąpiła Karolina Poboży, która w sezonie 2016-17 występowała w PGE MKK.

Team z Bydgoszczy – jak na faworyta przystało – przejął kontrolę nad spotkaniem od pierwszych minut. PGE MKK nie miał sposobu na zatrzymanie ofensywy Artego. Po pierwszej kwarcie gospodynie zasłużenie prowadziły 21:11. Kolejna ćwiartka była bardziej udana dla siedlczanek. Po niepełnym kwadransie zrobiło się 27:21 dla Artego. Do remisu nie udało się doprowadzić, ale do przerwy PGE MKK przegrywał jedynie 33:40.

W trzeciej kwarcie ujawniła się ofensywna siła rywalek. Gorszą informacją była jednak kontuzja Kristiny Alikiny, która w efekcie podkoszowego starcia doznała kontuzji ręki. Uraz nie okazał się przesadnie groźny i Rosjanka zdołała wrócić na parkiet. Przed ostatnią kwartą Artego prowadziło 70:53. Finałowe 10 minut upłynęło pod znakiem niezbyt skutecznej gry z obu stron. Koniec końców PGE MKK przegrał 64:86.

PLANY PGE MKK

Siedleckie koszykarki po meczu otrzymały wolne w związku ze zbliżającymi się świętami. Do gry powrócą 6 stycznia, kiedy w Krakowie rozpoczną rundę rewanżową. Początek meczu z Wisłą o 17:00.

17.12.17, 17:00 – Bydgoszcz
BLK: Artego Bydgoszcz – PGE MKK Siedlce 86:64 (21:11, 19:22, 30:20, 16:11)
Artego: 00. Jennifer O’Neill 21, 13. Julie McBride 14, 8. Elżbieta Międzik 11, 63. Justyna Żurowska-Cegielska 10, 11. Denesha Stallworth 9, 7. Agnieszka Szott-Hejmej 6, 24. Paulina Kuczyńska 4, 10. Dragana Stanković 4, 25. Sylwia Bujniak 3, 12. Julia Adamowicz 2, 14. Karolina Poboży 2, 21. Paulina Niedziółka
PGE MKK: 13. Kristina Alikina 14, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 14, 20. Agata Stępień 14, 6. Katarzyna Trzeciak 10, 42. Samantha Lapszynski 6, 7. Tetiana Haiw 3, 5. Wiktorija Kondus 2, 16. Paulina Żukowska 1, 15. Magdalena Mołłow