czwartek, 20 czerwca 2024r.

Kontuzja Macieja Staręgi. Zmiany w planach startowych

Maciej Staręga na pewien czas jest wyłączony z jakiejkolwiek rywalizacji. Powodem takiego stanu rzeczy jest kontuzja, której doznał w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Nasz narciarz biegowy Maciej Staręga został zmuszony do weryfikacji planów i zmiany przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w przyszłym roku.

Zawodnik UKS Rawa Siedlce doznał kontuzji upadając na lodzie na rękę. W wyniku uderzenia o twarde podłoże złamał paliczek i jedną kość dłoni. Szybka interwencja chirurgiczna pozwoliła na poradzenie sobie z tym problemem. Teraz pozostaje oczekiwać na szybki powrót do zdrowia.

– Czasem tak bywa, ale nie ma co tracić wiary i pozytywnego ducha. Teraz bardziej niż rywalizacja na trasie liczy się walka z czasem. Tour de Ski jednak odpada. Drezno raczej też (13-14 stycznia – przyp. red.), a jak będzie dalej zobaczymy. Najwyżej będę miał więcej czasu na spokojne przygotowania do IO – komentuje całą sytuację Staręga.

Maćkowi w bieżącym sezonie tylko raz udało się zapunktować w zawodach Pucharu Świata.  Dokonał tego 16 grudnia w szwajcarskim Davos podczas sprintu techniką łyżwową.

 

źródło: własne / FB/Maciej Staręga / Przegląd Sportowy; foto: FB/Maciej Staręga

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;