Ciężarowy ranking z siedleckimi sztangistami

Sześć sztangistek i trzech sztangistów z siedleckich klubów znalazło się w rankingu 27 Challenge „Złotej Sztangi” podsumowującym dokonania w 2017 roku.

Triumfatorką wśród kobiet została dwudziestoletnia Kinga Kaczmarczyk (Tytan Oława). Zwyciężczyni to zeszłoroczna mistrzyni Polski juniorek i seniorek w kat. 90 kg, rekordzistka kraju w tej wadze do lat 20 i 23, brązowa medalistka ME w kat. 90 kg.

Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z naszego miasta (na 118 sztangistek) została Agata Rok z SKS Feniks Siedlce – miejsca 26-28. Na pozycjach 31-32 uplasowała się Elżbieta Uziak (WLKS Siedlce-Nowe Iganie). Lokaty innych sztangistek z naszego miasta, które znalazły się w rankingu to: 43-46 Magdaleny Mędzy (WLKS), 49-57 Katarzyny Lisewskiej (Feniks) oraz 84-98 Angeliki Bednarz i Klaudii Celińskiej-Mysław (obie WLKS).

Wśród mężczyzn zwycięzcą został Krzysztof Zwarycz (Budowlani Opole) – wicemistrz świata z Anaheim i brązowy medalista ME w kat. 85 kg.

Najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami z Siedlec (na 117 sztangistów) okazali się Patryk Bareja i Mateusz Kaszuba (52-68). Na pozycjach 73-81 uplasował się Konrad Romańczuk (wszyscy SKS Feniks Siedlce).

W klasyfikacji klubowej kobiet WLKS zajął 18, a Feniks 22 miejsce. W klasyfikacji klubowej mężczyzn na pozycjach 14-16 znalazł się siedlecki Feniks.

Punkty w plebiscycie, jakie zostały uwzględnione, pochodzą m. in. za rekordy kraju ustanawiane w danym roku we wszystkich kategoriach wiekowych. Istniejący od lat Challenge „Złotej Sztangi” ma trzech patronów – Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, sportowy dziennik „Sport” i portal „Polska Sztanga”.