sobota, 4 maja 2024r.

Pierwsze zwycięstwo SKK w 2018 roku (fotogalerie)

Koszykarze SKK Siedlce na inaugurację drugiej rundy rozgrywek wysoko pokonali Pogoń Prudnik 97:67.

W pierwszej rundzie I ligi siedlczanie mogli mówić o sporym pechu. Było wiele meczów, w których koszykarzom SKK zabrakło szczęścia w końcowym fragmencie spotkania. Ostatecznie podopieczni Michała Spychały opanowali kryzys i wygrali pięć meczów. Przed drugą rundą apetyty są dużo większe. Pierwszym rywalem SKK w 2018 roku była Pogoń Prudnik.

Siedlczanie w sobotni wieczór musieli rywalizować bez Rafała Rajewicza. Sygnał do ataku dał Bartosz Wróbel, który szybko zdobył osiem punktów. Przewagę SKK zapewniał również podkoszowy Rafał Król, który świetnie grał pod tablicami. Goście z Prudnika umiejętnie odpowiadali gospodarzom, jednak w drugiej odsłonie byli kompletnie bezradni.

To był koncert gry SKK. Przewaga rosła z minuty na minutę, a kapitalne wejście z ławki rezerwowych zanotował Karol Obarek, w której części gry zdobył aż 16 punktów w 7 minut! Jego skuteczność była rewelacyjna. W tym elemencie szwankowała natomiast Pogoń, która do przerwy trafiła jedynie 9/35 rzutów z gry.

Podopieczni Michała Spychały mogli kontrolować przebieg meczu. Gospodarze świetnie rzucali za trzy punkty, a pod koszem rządził i dzielił Mateusz Migała. Podkoszowy rozegrał jeden z lepszych meczów w tym sezonie i godnie zastąpił Rajewicza.

PLANY SKK

W następnej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Początek meczu w niedzielę o godz 17:00.

06.01.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Pogoń Prudnik 97:67 (20:14, 28:9, 22:23, 27:21)

SKK: 5. Karol Obarek 21, 24. Bartosz Wróbel 16, 7. Mateusz Migała 15, 15. Kamil Czosnowski 11, 19. Rafał Sobiło 11, 16. Paweł Lewandowski 8, 8. Rafał Król 5, 22. Rafał Stefanik 5, 6. Marcin Nędzi 3, 35. Aaron Weres 2, 10. Dawid Kołodziński

Pogoń: 11. Grzegorz Mordzak 11, 24. Tomasz Prostak 10, 33. Maciej Strzelecki 10, 9. Paweł Bogdanowicz 7, 6. Krzysztof Krajniewski 7, 7. Jakub Krawczyk 6, 10. Rafał Malitka 5, 14. Patryk Nowerski 5, 12. Patryk Garwol 3, 35. Michał Krawiec 3, 13. Michał Wielechowski