wtorek, 18 czerwca 2024r.

Medalowy początek narciarskich mistrzostw Polski w wykonaniu Pawła Klisza

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w biegach narciarskich przyniósł klubowi UKS Rawa Siedlce jeden medal. Jego autorem jest Paweł Klisz.

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców (U-23) w biegach narciarskich, organizowanych na Polanie Jakuszyckiej, rywalizowano w sprintach stylem klasycznym (dystans 1 km). W związku z tym, że były to międzynarodowe zawody, brali w nich udział biegacze zagraniczni, m.in. Litwini, Łotysze, Słowacy i Ukraińcy.

W zmaganiach mężczyzn mieliśmy pięciu reprezentantów Rawy Siedlce. Kwalifikacje udało się przebrnąć czterem. Byli to: Paweł Klisz (11), Daniel Iwanowski (14) i Arkadiusz Posiadała (20) i Mateusz Posiadała (34). Do dalszej rywalizacji nie awansował Piotr Sobiczewski. Pod nieobecność kontuzjowanego Macieja Staręgi, bardzo interesowała nas rywalizacja w finałach, w których duże szanse na wysoką pozycję miał Paweł Klisz. W końcowym rozrachunku Paweł zdobył srebrny medal ulegając jedynie Kamilowi Buremu. Na wysokim piątym miejscu uplasował się Daniel Iwanowski. Trzynasty był Arkadiusz, a dziewiętnasty Mateusz Posiadałowie.

W związku z tym, że wręczane były także medale w kat. U-23, utworzono oddzielną klasyfikację dla zawodników z kategorii młodzieżowej. Pechowe czwarte miejsce zajął w niej Arkadiusz Posiadała.

SPRINT MĘŻCZYZN – KWALIFIKACJE

SPRINT MĘŻCZYZN – WYNIKI KOŃCOWE

WYNIKI MP U-23 MĘŻCZYZN


W biegu kobiet mieliśmy sześć zawodniczek Rawy. Tylko Joanna Bronisz i Kamila Borkowska awansowały do dalszej rywalizacji, gdzie zajęły odpowiednio: 28 i 29 lokatę. Na kwalifikacjach swój udział w sprincie zakończyły: Anna Bielecka, Justyna Stefaniuk, Oliwia Pawełko i Monika Sołoniewicz.

W klasyfikacji U-23 Joanna Bronisz znalazła się czołowej „dziesiątce” zajmując dziewiątą pozycję. Na 11 pozycji sklasyfikowano Annę Bielecką.

SPRINT KOBIET – KWALIFIKACJE

SPRINT KOBIET – WYNIKI KOŃCOWE

WYNIKI MP U-23 KOBIET

 

źródło: własne / skipol /PZN; foto: bbfan.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;