czwartek, 20 czerwca 2024r.

Węgierskie boje Grzybowskiej-Franc. Udany początek roku

Katarzyna Grzybowska-Franc udanie zaprezentowała się w grze deblowej z Natalią Partyką w turnieju tenisa stołowego Seamaster World Tour – Hungarian Open w Budapeszcie.

Siedlczanka Katarzyna Grzybowska-Franc wzięła udział w turnieju Seamaster World Tour – Hungarian Open, który odbył się w Budapeszcie. Wychowanka Pogoni Siedlce walczyła w grze singlowej i deblowej.

By awansować do turnieju głównego w singlu Grzybowska-Franc musiała przebrnąć przez eliminacje. Wszystko szło po myśli siedlczanki aż do półfinału, w którym musiała uznać wyższość Lin Ye z Singapuru. Tym samym zakończyła zmagania w grze singlowej.

Wychowanka Pogoni zdecydowanie lepiej spisała się w deblu. Wraz z Natalią Partyką udanie rozpoczęły sezon i jako jedna z dwóch europejskich par weszły do ósemki. Najpierw w eliminacjach Polki wygrały z Hiszpankami Sarą Ramirez i Xuan Zhang 3:2, chociaż przegrywały 0:2, a w 3 secie gra toczyła się na przewagi. W kolejnym meczu pokonały Tajwanki Lin Chia-Chih/Wanh Yi-Ju 3:1.

W 1 rundzie turnieju głównego Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka zagrały z Dorą Madarasz/Szandrą Pergel (Węgry). Po przegraniu pierwszej partii, w następnych górą były Polki. Wygrana z Węgierkami dała awans do ćwierćfinału.

W meczu o półfinał Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc przegrały z rozstawionymi z numerem 1 Lee Ho Ching i Doo Hoi Kem z Hongkongu 0:3. Ostatecznie podobnie jak w 2015 roku, Polki zajęły w węgierskim turnieju miejsca 5-8.

WYNIKI

singiel
półfinał play-off
Katarzyna Grzybowska-Franc – Lin Ye (Singapur) 0:4 (-6,-4,-8,-7)

debel
Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka – Sara Ramirez/Xuan Zhang (Hiszpania) 3:2 (-7,-10,11,3,9)

Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka – Lin Chia-Chih/Wanh Yi-Ju (Tajwan) 3:1 (4,-9,8,6)

Natalia Partyka/Katarzyna Grzybowska-Franc – Dora Madarasz/Szandra Pergel (Węgry) 3:1 (-11,7,6,8)

Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka – Doo Hoi Kem, Lee Ho Ching (Hongkong) 0:3 (-12,-6,-9).

 

źródło: własne / PZTS; foto: ITTF

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;