niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Sparingowa wygrana z osłabionym Liderem (fotogaleria)

PGE MKK Siedlce wygrał 90:58 z Liderem Pruszków. Okazją do rozegrania sparingu była przerwa w ligowych rozgrywkach.

Siedlczanki szybko objęły prowadzenie 4:0, ale Lider odwrócił stan meczu. Trener Teodor Mollov wezwał zawodniczki do siebie i natchnął je do lepszej gry. PGE MKK wygrał pierwszą kwartę 31:14. Kolejna odsłona sparingu była bardziej wyrównana. Agata Stępień potwierdziła smykałkę do rzutów z dystansu, a wynik na półmetku był jednoznaczny (47:28).

W trzeciej kwarcie siedlczanki miały zdecydowaną przewagę. W jej uzyskaniu pomógł okrojony skład I-ligowca. Pruszkowianki przyjechały do Siedlec w zaledwie 8-osobowym składzie. Wśród rywalek zaprezentowała się Olivia Szumełda-Krzycka, która w przeszłości występowała w MKK. W ostatniej ćwiartce Lider zdobył kilka punktów z rzędu, ale Mollov błyskawicznie zareagował czasem. Przerwa pomogła siedlczankom, które ostatecznie wygrały 90:58.

W poniedziałek 29 stycznia PGE MKK zagra kolejny sparing. Tym razem z juniorami SKK Siedlce.

22.01.18, 20:00 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: PGE MKK Siedlce – Lider Pruszków 90:58 (31:14, 16:14, 23:15, 20:15)
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 20, 20. Agata Stępień 12, 13. Kristina Alikina 11, 14. Latinka Dušanić 11, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 10, 6. Katarzyna Trzeciak 10, 5. Wiktorija Kondus 7, 42. Samantha Lapszynski 5, 7. Tatiana Heiw 2, 16. Paulina Żukowska 2, 15. Magdalena Mołłow, 4. Dominika Paczóska
Lider: 13. Olivia Szumełda-Krzycka 23, 12. Alicja Minczewska 15, 14. Katarzyna Sobczyńska 10, 3. Weronika Dąbrowska 3, 1. Kinga Piędel 3, 11. Monika Bieniek 2, 15. Katarzyna Szyller 2, 7. Magdalena Wojdalska