Oddala się faza play-off. Kolejna porażka KPS

W 21 kolejce I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali na wyjeździe z Krispolem Września 0:3. Losy gry w fazie play-off rozstrzygną się dopiero w ostatnim meczu rundy zasadniczej.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka przystąpili do sobotniego meczu z nożem na gardle. Po porażce przed własną publicznością z AGH Kraków (0:3), drużyna z Siedlec musiała wygrać z Krispolem Września, aby zachować szansę na grę w czołowej ósemce. O ostatnie, premiowane miejsce KPS walczy z TSV Sanok.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Sporym mankamentem KPS była jednak zagrywka, dlatego z biegiem czasu zarysowała się przewaga gospodarzy. Po kolejnym błędzie w ataku, siedlczanie przegrywali już 14:20. Pierwszy set padł łupem Krispolu, jednak w drugim podopieczni Chwastyniaka zaprezentowali się dużo lepiej.

Świetnie prezentował się przede wszystkim Krzysztof Gibek, który poderwał drużynę do walki. KPS prowadził przez większą część seta, jednak w końcówce do głosu doszli gospodarze. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowała drużyna z Wrześni, która triumfowała 28:26.

Pechowa porażka nie podłamała siedlczan. Walczyli punkt za punkt z wyżej notowanym przeciwnikiem i podobnie jak wcześniej, o losach meczu zdecydowała końcówka. KPS pogrążył jej były zawodnik – Mateusz Jasiński, który asem serwisowym zakończył pojedynek.

Drużyna z Siedlec nadal może zagrać w fazie play-off. Dużej szansy nie wykorzystał TSV Sanok, który gładko przegrał w Wałbrzychu 0:3.

PLANY KPS

W ostatnim meczu rundy zasadniczej KPS Siedlce 17 lutego podejmować będzie Norwid Częstochowa.

10.02.18, 17:00 – Września
I liga: Krispol Września – KPS Siedlce 3:0 (25:21, 28:26, 26:24)

KPS: 2. Maciej Polański, 5. Jakub Urbanowicz, 8. Krzysztof Gibek, 11. Jakub Gontarewicz, 12. Karol Szczygielski, 13. Michał Kądzioła, i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 17. Bartosz Zrajkowski