środa, 24 kwietnia 2024r.

Kolejna porażka w końcówce (fotogalerie)

Koszykarze SKK Siedlce w 25 kolejce I ligi przegrali z R8 Basket Kraków 79:84.

R8 Basket Kraków jest beniaminkiem, ale tylko z nazwy. Ekipa z Małopolski celuje w awans do ekstraklasy, a w jej składzie są praktycznie sami zawodnicy z przeszłością w najwyższej lidze w Polsce. Przed 25 kolejką drużyna z Krakowa zajmowała trzecie miejsce w lidze. Siedlczanie natomiast plasowali się na 15 miejscu.

Cały pojedynek był bardzo wyrównany. Lepiej w mecz weszli siedlczanie, którzy opanowali zbiórki i grali na dobrej skuteczności rzutów. Gra zespołu z Krakowa opierała się na Michaelu Hicksie, który w pierwszej kwarcie rzucił 11 punktów. W kolejnych minutach Amerykanin z polskim paszportem przygasł, a sprawy w swoje ręce wzięli Patryk Pełka oraz Aleksander Załucki, którzy zdobyli łącznie 37 „oczek”.

Przełomowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, w której goście rewelacyjnie rzucali z dystansu. Wtedy wypracowali sobie nawet 10-punktową zaliczkę, dzięki której kontrolowani mecz. Podopieczni Michała Spychały nie poddali się bez walki. W czwartej kwarcie nastąpił zryw gospodarzy, a po rzucie Bartosza Wróbla przewaga rywali stopniała do dwóch punktów. O porażce SKK przesądziły jednak proste błędy.

PLANY SKK

W następnej kolejce w środę koszykarze SKK zagrają na wyjeździe z Sokołem Łańcut.

03.02.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 79:84 (26:24, 17:21, 19:25, 17:14)

SKK: 24. Bartosz Wróbel 23, 8. Rafał Król 17, 15. Kamil Czosnowski 15, 16. Paweł Lewandowski 9, 5. Karol Obarek 7, 7. Mateusz Migała 4, 33. Rafał Rajewicz 4, 6. Marcin Nędzi, 22. Rafał Stefanik

R8 Basket: 27. Patryk Pełka 23, 4. Michael Hicks 14, 20. Aleksander Załucki 14, 5. Marcin Nowakowski 9, 13. Jakub Dłuski 8, 8. Marcin Malczyk 8, 55. Seid Hajrić 4, 7. Michał Baran 3, 0. Piotr Renkiel