piątek, 14 czerwca 2024r.

Skoczek pewny awansu do II ligi. Pozostała walka o tytuł mistrza Mazowsza

Drużyna Skoczka Siedlce na dwie rundy przed zakończeniem rozgrywek, zapewniła sobie co najmniej tytuł drużynowego Wicemistrza Mazowsza oraz awans do drugiej ligi.

Bardzo udanie w minioną niedzielę drużyna siedleckich szachistów zaprezentowała się w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Mazowsza 2017-18.

W meczu 7 rundy siedlczanie pokonali pewnie 4:1 dotychczasowego wicelidera rozgrywek UKS Laura Chylice. Jeszcze lepiej poszło drużynie w 8 rundzie, gdy rozprawiła się aż 5:0 z KSz. Roszada Radom. Punkty dla Skoczka w obu meczach zdobyli: Marcin Myć, Sławomir Kurpiewski, Patrycja Waszczuk – po 2 i Andrzej Czapla, Adam Łukasik – po 1,5.

Na dwie rundy przed zakończeniem rozgrywek KSz. Skoczek Siedlce, mając 11 pkt., zajmuje pozycję wicelidera, wyprzedzając trzecią Laurę Chylice o 3 punkty. Skoczek ma jeszcze do rozegrania dwa spotkania, podczas gdy Laura już tylko jedno. Oznacza to, że KSz. Skoczek Siedlce zapewnił sobie co najmniej 2 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza premiowane awansem do II Ligi.

Na pozycji lidera znajduje się KSz. Polonia Warszawa z 13 punktami, ale warszawianie mają do rozegrania tylko jeden mecz. W związku z powyższym o tytule mistrzowskim zadecydują wyniki ostatnich dwóch rund, które będą miały miejsce 4 marca w Puszczy Mariańskiej.

Więcej –>TUTAJ
źródło: własne / Siedlce.pl; foto: Siedlce.pl

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;