Tajfun rozgromiony przez Pogoń. Pewna wygrana rezerw

Rezerwy Pogoni w meczu sparingowym pewnie wygrały z Tajfunem Jartypory 8:1.

Do meczu podopieczni Marcina Tomaszewskiego przystąpili bez wzmocnień z pierwszej drużyny. Ponadto kilku zawodników trenujących na co dzień z Pogonią II dostało szansę zaprezentowania się w meczach I-ligowca.

Już w 2 minucie błąd obrońców z Jartypor wykorzystał Mateusz Omieciuch dając Pogonistom prowadzenie. Po kwadransie było 2:0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Omieciuch. W 24 minucie siedlczanie przeprowadzili kontrę, Sebastian Szcześniak będąc sam na sam podał do Krystiana Zbiecia, a ten dopełnił formalności. Chwilę potem jedna z nielicznych akcji gości zakończyła się trafieniem. Michał Tchórzewski dośrodkował z rzutu wolnego, a z bliskiej odległości Jakuba Bielińskiego pokonał Jarosław Pełka. Jeszcze przed przerwą przewaga Pogoni wzrosła po trafieniu Pawła Marchela.

Dziesięć minut po zmianie stron siedlczanie znowu zdobyli gola. Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Omieciucha i… piłka w siatce. Nie minęły dwie minuty, a piłka znowu ugrzęzła w bramce Tajfuna. Na strzał z około 25 metrów zdecydował się Kacper Bojanczuk i było już 6:1. Dopiero w ostatnich minutach spotkania siedlczanie zdołali dołożyć kolejne dwie bramki. Najpierw do siatki trafił Wojciech Sidoruk, a za chwilę Paweł Marchel. Poza bramkowymi akcjami Pogoniści kilkakrotnie obili słupki i poprzeczkę bramki Tajfuna.

PLANY POGONI II

W najbliższych dwóch sparingach rywalem rezerw Pogoni będzie Naprzód Skórzec. Najpierw biało-niebiescy zmierzą się z Naprzodem w środę 28 lutego o 19:00. Następnie 4 marca o 11:00 dwójka zamiast z Czarnymi Węgrów zagra ponownie z IV-ligowcem ze Skórca.

24.02.18, 16:15 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Tajfun Jartypory 8:1 (4:1)

Bramki: Mateusz Omieciuch 2, 15, 55, Krystian Zbieć 24, Paweł Marchel 32, 83, Kacper Bojanczuk 57, Wojciech Sidoruk 82 – Jarosław Pełka 29

Pogoń II: Jakub Bieliński (46 Albert Posiadała) – 26. Dominik Krupa, 15. Aleksander Woźnica, 23. Piotr Ceranka, 17. Gracjan Sadokierski (46, 27. Mateusz Wassilow) – 14. Karol Grochowski (46, 8. Wojciech Sidoruk), 4. Michał Markiewicz (46, 93. Kacper Bojanczuk), 10. Mateusz Omieciuch, 5. Paweł Marchel, 98. Sebastian Szcześniak – 9. Krystian Zbieć

Sędzia: Emilia Strzalińska (Siedlce)