czwartek, 13 czerwca 2024r.

KPS Siedlce zostaje w I lidze

W trzecim meczu fazy play-out siatkarze KPS Siedlce pokonali SMS PZPS Spała 3:0. Podopieczni Witolda Chwastyniaka utrzymali się w I lidze.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Siedlczanie wyruszyli do Spały w doskonałych nastrojach. W pierwszych dwóch meczach pewnie pokonali SMS PZPS (3:0 oraz 3:1), i do utrzymania brakowało im tylko jednego zwycięstwa. Podopieczni Witolda Chwastyniaka byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania.

PRZEBIEG MECZU

Cały pojedynek toczył się pod dyktando KPS. – W każdym elemencie graliśmy dobrze – podsumował Witold Chwastyniak. Siedlczanie już w pierwszym secie odrzucili rywali od siatki, w efekcie czego mogli ustawiać skuteczny blok. Bardzo dobrze funkcjonowało również przyjęcie, dlatego rozgrywający Bartosz Zrajkowski umiejętnie gubił blok przeciwników. To pozwoliło KPS grać na dobrej skuteczności w ataku.

Dla zespołu z Siedlec był to ostatni mecz w tym sezonie. Apetyty były większe niż walka o utrzymanie, jednak w trakcie rozgrywek drużyna zmagała się z wieloma problemami kadrowymi. Z urazami borykali się Bartosz Zrajkowski, przyjmujący Krzysztof Gibek czy atakujący Adam Sobolewski.

PLANY KPS

KPS Siedlce zakończył sezon 2017/18 na dziewiątym miejscu.

03.03.18, 16:00 – Spała
III mecz fazy play-out: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 0:3 (13:25, 21:25, 18:25)

KPS: 2. Maciej Polański, 5. Jakub Urbanowicz, 8. Krzysztof Gibek, 12. Karol Szczygielski, 13. Michał Kądzioła, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 7. Rafał Pawlak, 11. Jakub Gontarewicz, 14. Radosław Zbierski, 15. Kamil Szaniawski, 20. Michał Podgórzak (libero)

Stan rywalizacji: 3:0 dla KPS

 

źródło: własne, foto: KPS Siedlce

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;