Przełamanie przyszło w bólach. Duży krok PGE MKK w kierunku utrzymania (fotogaleria)

PGE MKK nie mógł sobie pozwolić na porażkę z Eneą AZS. I nie pozwolił.

PGE MKK przystępował do meczu osłabiony brakiem Kristiny Alikiny i Pauliny Żukowskiej. Siedlczanki przed arcyważnym spotkaniem rozegrały sparing z juniorami SKK zakończony zwycięstwem 91:62.

Spotkanie PGE MKK z poznańskimi akademiczkami miało różne oblicza. W najlepszym momencie siedlczanki prowadził 68:55, ale do końca nie były pewne swego. Drużyna Teodora Mollova zaczęła dobrze (10:5) arcyważny mecz. W trakcie pierwszej kwarty PGE MKK zaprezentował kilka wybornych akcji (najładniejsza wykończona przez Magdalenę Parysek-Bochniak), jednak przyjezdne wykorzystywały swoje atuty. Po 10 minutach siedlczanki wygrywały 26:22. Było to prowadzenie tyleż zasłużone, co nieco zbyt niskie. W drugiej kwarcie siedlczanki przeżywały słabszy okres w ofensywie. Po trójce Jazmine Davis rywalki przechyliły szalę na swoją korzyść (32:28). Gospodynie przetrwały trudny okres i na przerwę schodziły z korzystnym wynikiem – 45:42.

Początek trzeciej kwarty był nerwowy. Drużyna Mollova jako pierwsza opanowała sytuację. Po trójce i efektownej asyście Katarzyny Trzeciak zrobiło się 54:48 dla PGE MKK. Popisową partię rozgrywała Parysek-Bochniak, która raz po raz zabawiała się z poznańską defensywą. Po 3/4 meczu siedlczanki prowadziły 70:57 i mogły witać się z gąską… Przedwcześnie. Przez ponad pięć minut ostatniej ćwiartki piłka ani razu nie wpadła do kosza Enei AZS. Poznanianki w tym czasie zdobyły 10 punktów. Komfortowe 70:57 niespodziewanie zmieniło się w nerwowe 70:67. W końcówce cztery zawodniczki wyleciały z parkietu za faule (3:1 dla Enei AZS), a atmosferę można było ciąć nożem. Decydującym momentem była trójka Wiktoriji Kondus, po której PGE MKK prowadził 77:71. Równo z końcową syreną za trzy trafiła Katarzyna Bednarczyk, ale to był łabędzi śpiew akademiczek. Siedlczanki wygrały 85:83.