wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Smutny wieczór w Siedlcach. Kolejna porażka SKK (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w meczu 29 kolejki I ligi przegrali z Polfarmeksem Kutno 57:75.

Siedlczanie chcieli przerwać passę 9 porażek z rzędu. W sobotę ich rywalem był Polfarmex Kutno, który poprzednie trzy sezony spędził w ekstraklasie. W ostatnim z nich dosyć nieoczekiwanie pożegnał się z rozgrywkami, zajmując ostatnie miejsce w PLK. Po spadku drużyna przeszła prawdziwą rewolucję. W szeregach Miasta Róż pozostało tylko trzech zawodników, w tym Arkadiusz Kobus, który jest liderem tej drużyny.

Początek meczu należał do gości z Kutna, którzy świetnie dzielili się piłką (7 asyst). Zespołowa gra pozwoliła im odskoczyć na kilka punktów od siedlczan. Podopieczni Michała Spychały natomiast nie mogli się wstrzelić, dlatego w pierwszej odsłonie zdobyli 13 punktów. Nieco lepiej było w drugiej odsłonie, w której bardzo dobrze prezentował się Bartosz Wróbel. Obwodowy gospodarzy do przerwy zdobył prawie połowę punktów SKK (13/27).

Druga połowa należała do Polfarmeksu. Ciężar zdobywania punktów wzięło na siebie wielu zawodników, jednak kluczową postacią gości był Przemysław Tradecki. Drużyna z Kutna świetnie rzucała z dystansu oraz notowała wiele asyst. Gospodarze z kolei pudłowali na potęgę (5/26 za trzy punkty).