Bez przełamania w Kłodzku. Coraz trudniejsza sytuacja SKK (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 30 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Nysą Kłodzko 59:84.

Rozgrywki I ligi wchodzą w decydującą fazę. Do końca rundy zasadniczej pozostało pięć kolejek. Koszykarze SKK Siedlce walczą o najwyższe miejsce przed rundą play-out. W najbliższych dwóch meczach zagrają z teoretycznie słabszymi rywalami. Pierwszym z nich była Nysa Kłodzko, która przed własną publicznością spisuje się jednak bardzo przyzwoicie. Ekipa z Kłodzka u siebie wygrała 6 meczów, a przegrała 7.

Gra siedlczan mocno falowała. Już na początku pierwszej kwarty SKK złapał pięć przewinień, przez co gospodarze często stawali na linii rzutów osobistych. Miejscowi górowali również w zbiórkach oraz rzutach z dystansu, dlatego wyszli na prowadzenie 23:16.

Od tego momentu podopieczni Michała Spychały zdecydowali poprawili defensywę. Po serii 13:0 przejęli kontrolę nad spotkaniem i byli stroną dominującą. Prowadzili 29:23, jednak Nysa Kłodzko w końcówce drugiej kwarty uzyskała minimalną przewagę (36:35). Do przerwy nie do zatrzymania był Tomasz Stępień, który zdobył 12 punktów, a w całym meczu 25.

Druga połowa kompletnie nie ułożyła się po myśli SKK. Już trzecią kwartę Nysa wygrała aż 22:8. W zespole z Siedlec zawodziła przede wszystkim skuteczność, a oprócz tego goście popełnili kilka prostych strat. Skrzętnie wykorzystali to gospodarze, którzy całkowicie opanowali zbiórki i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Najwięcej punktów dla SKK zdobył Rafał Król, autor 12 „oczek”.

FOTOGALERIA

PLANY SKK

W najbliższej kolejce koszykarze z Siedlec zagrają przed własną publicznością z KK Warszawa. Początek meczu w środę o godz 20:00.

17.03.18, 17:00 – Kłodzko
I liga: Nysa Kłodzko – SKK Siedlce 84:59 (23:19, 13:16, 22:8, 26:16)

Nysa: 17. Tomasz Stępień 25, 12. Maksym Kulon 17, 6. Marcin Kowalski 10, 13. Rafał Wojciechowski 10, 91. Przemysław Malona 7, 8. Marc-Oscar Sanny 7, 15. Michał Jodłowski 6, 14. Marcel Kliniewski 1, 4. Michał Lipiński, 11. Maksym Rogalewski

SKK: 8. Rafał Król 12, 16. Paweł Lewandowski 10, 10. Dawid Kołodziński 7, 5. Karol Obarek 7, 22. Rafał Stefanik 6, 6. Marcin Nędzi 5, 33. Rafał Rajewicz 5, 24. Bartosz Wróbel 5, 15. Kamil Czosnowski 2, 7. Mateusz Migała