wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Punkt na początek. Remis rezerw w Płocku

W pierwszym meczu rundy wiosennej rezerwy Pogoni zremisowały w Płocku z Wisłą 1:1.

Do meczu Pogoniści przystąpili wzmocnieni Dawidem Gargaszem, Przemysławem Rodakiem i Dominikiem Barciakiem, którzy znaleźli się poza kadrą na mecz ze Stalą Mielec.

Początek spotkania nie obfitował w wiele sytuacji strzeleckich. Obie drużyny skupiły się na prowadzeniu ataku pozycyjnego. Częściej pod bramką Pogoni gościli Wiślacy, lecz niewiele z tego wynikało. W 20 minucie po zespołowej akcji Pogoniści mogli objąć prowadzenie, ale po strzale Kuby Jóźwiaka siedlczanie mieli jedynie rzut rożny. Sześć minut później Patryk Skrzypek wychodząc sam na sam z bramkarzem został sfaulowany przez Krystiana Ogrodowskiego i sędzie ukarał go czerwoną kartką. Od tej pory Pogoniści grający w przewadze jednego zawodnika grali spokojnie i wyczekiwali szansy na zdobycie gola. Do przerwy goli nie było.

Po zmianie stron Pogoniści ruszyli do ataków i opłaciło się to w 54 minucie. Piotr Ceranka uruchomił Sebastiana Krawczyka na prawym skrzydle, ten dograł do Patryka Skrzypka, który z narożnika pola bramkowego zaskoczył Bartłomieja Gradeckiego. Radość Pogonistów nie trwała długo. W 62 minucie w zamieszaniu pod bramką Pogoni najlepiej odnalazł się Marcin Mielczarski, który doprowadził do remisu. Po wyrównującym golu, mimo że gospodarze grali w osłabieniu to zaczęli częściej gościć na połowie Pogonistów. W ostatnich minutach meczu nie wiele się działo i mecz, podobnie jak jesienią w Siedlcach zakończył się remisem 1:1.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie Pogoń II zagra w niedzielę 25 marca o 11:00 w Siedlcach z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.

17.03.18, 11:10 – Płock

IV liga: Wisła II Płock – Pogoń II Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Marcin Mielczarski 62 – Patryk Skrzypek 54

Wisła II: 93. Bartłomiej Gradecki – 16. Piotr Majchrzak, 4. Krystian Ogrodowski, 20. Sebastian Graczyk, 17. Marcin Mielczarski – 24. Emil Szostak (63, 5. Filip Januszczak), 21. Mateusz Tomaszewski, 6. Seweryn Truskolaski, 3. Radosław Gałązka, 11. Kamil Nowicki – 97. Damian Szczepański

Pogoń II: 13. Dawid Gargasz – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 17. Przemysław Rodak, 14. Michał Markiewicz – 18. Sebastian Szcześniak (65, 4. Paweł Marchel), 21. Łukasz Jegliński, 99. Dominik Barciak, 8. Mateusz Omieciuch, 11. Kuba Jóźwiak (72, 16. Krystian Zbieć) – 24. Patryk Skrzypek

Żółte kartki: Filip Januszczak 74 – Sebastian Krawczyk 29, Dominik Barciak 44

Czerwona kartka: Krystian Ogrodowski 26 (Wisła II, za faul taktyczny)

Sędzia: Marcin Falencki (Ciechanów-Ostrołęka)