Zapaść po 10 minutach

Podopieczne Teodora Mollova nie zdołały sprawić niespodzianki w Lublinie. AZS UMCS wygrał 87:66.

PGE MKK przystępował do meczu podbudowany przełamaniem fatalnej serii porażek. Wygrana z Eneą AZS Poznań była niczym nowe życie dla siedleckich koszykarek. Ponownie w kadrze Mollova zabrakło kontuzjowanych Kristiny Alikiny i Pauliny Żukowskiej. W AZS UMCS zaprezentowała się była koszykarka siedleckiego teamu – Marta Witkowska.

Pierwsza kwarta była wyrównana. Skuteczna w szeregach PGE MKK była Magdalena Parysek-Bochniak, jednak to gospodynie po 10 minutach prowadziły 27:24. W drugiej i trzeciej odsłonie meczu lubelskie akademiczki nie spuściły z tonu, zdobywając po 24 punkty. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o PGE MKK. Siedlczanki rzucały średnio punkt na minutę. Fatalna skuteczność odebrała nadzieje na końcowy sukces. Wygrana w ostatniej kwarcie była marnym pocieszeniem. AZS UMCS wygrał 87:66.