poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Derby dla Ósemki. Teraz czas na rywalizację z BAS Białystok (fotogaleria)

W meczu 18 kolejki II ligi siatkarki Ósemki Siedlce wygrały w derbach z Nike Węgrów 3:2.

Pierwszy set przebiegał po myśli Nike, które wygrały 25:20. W drugiej partii po bardzo zaciętej i emocjonującej końcówce Ósemka triumfowała 25:23. W trzeciej odsłonie ponownie lepszy były przyjezdne. Siedlczanki nie złożyły jednak broni i w dwóch kolejnych setach odwróciły losy spotkania. W czwartej partii Ósemka wygrała 25:18, natomiast w tie-break’u podopieczne Jarosława Plewińskiego nie dały szans ekipie z Węgrowa i triumfowały 15:7.

Mecz z Nike był ostatnim starcie w rundzie zasadniczej. Ósemka zakończyła ją na piątym miejscu. W związku z tym siedlczanki czeka rywalizacja w fazie play-off. Rywalkami Ósemki będzie BAS Białystok. Pierwsze starcie odbędzie się 24 marca o godzinie 18:30 w Siedlcach.

17.03.18, 16:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Nike Węgrów 3:2 (20:25, 25:23, 18:25, 25:18, 15:7)

Ósemka: 2. Marta Orzyłowska, 3. Marta Zich, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Malwina Stroińska, 11. Katarzyna Pyzdrowska, 12. Maja Orzyłowska, 13. Ewelina Karsztun (libero), 15. Karina Pinczuk, 17. Agata Skikiewicz, 18. Iga Bogusz (libero)