poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Puchar Świata 2017-18 w biegach narciarskich zakończony

Maciej Staręga wziął udział w finałowych zawodach kończących zmagania w Pucharze Świata w sezonie 2017-18. W norweskim maratonie narciarskim brała udział Natalia Grzebisz.

Ostatni w tym sezonie weekend z biegowym Pucharem Świata to trzydniowe zawody w szwedzkim Falun. Pierwszego dnia odbyła się rywalizacja w sprintach stylem dowolnym. Maciej Staręga w kwalifikacjach zajął 26 lokatę i awansował do dalszych zmagań.

Zawodnik UKS Rawa wystartował w piątym ćwierćfinale. Bieg wygrał Karl-Johan Westberg przed Viktorem Thornem. Trzecie miejsce zajął Andrew Young, czwarte Martin Johnsrud Sundby, piąty był Anton Persson, a szósty Maciej Staręga. W ostatecznej klasyfikacji Maciek został sklasyfikowany na 28 pozycji.

W finale zwyciężył Norweg Johannes Klaebo.

KWALIFIKACJE

FINAŁY

W biegu na 15 km klasykiem ze startu wspólnego siedlczanin zakończył zmagania na 66 pozycji z czasem 39:18, i stratą do zwycięzcy (Alexandra Bolshunova z Rosji) wynoszącą 2:19.

WYNIKI

W biegu pościgowym na 15 km stylem dowolnym, zamykającym rywalizację w Pucharze Świata w sezonie 2017-18, Staręga uplasował się na 72 pozycji.

WYNIKI

Klasyfikacja generalna PŚ 2017-18

Wychowanka UKS Rawa Siedlce Natalia Grzebisz wzięła udział w najpopularniejszym norweskim maratonie Birkebeinerrennet. Jest on rozgrywany stylem klasycznym na 54-kilometrowej trasie z Reny do Lillehammer. Trasa biegu jest bardzo wymagająca, a dodatkowym utrudnieniem jest obowiązek pokonywania trasy z plecakiem ważącym 3,5kg. Plecak nawiązuje do historii biegu i symbolizuje młodego norweskiego księcia, którego to narciarze wieźli trasą biegu do Lillehammer, gdzie potem został królem.

Wśród kobiet drugi rok z rzędu wygrała Justyna Kowalczyk (03:06:09), która o ponad 3 minuty pokonała Czeszkę Katerinę Smutną. Poza Justyną do mety dobiegło również dziewięcioro innych Polaków, a wśród nich Natalia Grzebisz (04:11:30).

źródło: własne; foto: Alicja Kosman/PZN