Wykład od akademiczek w ostatniej kwarcie (fotogaleria)

W przedostatnim domowym meczu siedlczanki przegrały 69:79 z gorzowiankami.

Trener Teodor Mollov po przełamaniu z Eneą AZS Poznań przyznawał, że trzy zwycięstwa w sezonie nie wystarczą do utrzymania. PGE MKK musiał więc szukać szukać wygranej w starciu z gorzowskimi akademiczkami. W składzie AZS AJP siedleckim kibicom przypomniała się Paulina Misiek.

W pierwszej połowie gra była płynna, głównie ze względu na nieznaczną liczbę fauli. PGE MKK dobrze zaczął. Prowadzenie 6:0 nie utrzymało się jednak długo na tablicy wyników. AZS AJP doprowadził do wyrównania (8:8), a później zaczął budować swoją przewagę. Po 10 minutach gorzowskie akademiczki prowadziły 22:19. Początek drugiej kwarty nie był udany dla ofensywy gospodyń. Dopiero trójka rozgrywającej znakomity mecz Oksany Mollov ożywiła poczynania siedlczanek. AZS AJP skutecznie bronił kilkupunktowej przewagi i na przerwę schodził przy korzystnym wyniku  – 37:32.

PGE MKK zaczął drugą połowę, tak jak pierwszą, czyli dobrze. Siedlczanki wyszły na prowadzenie 39:38. Później inicjatywę przejęły gorzowianki, jednak były bezradne przy rzutach z dystansu. Trzy razy z rzędu trafiła Wiktorija Kondus, a o trafienie pokusiła się także Mollov (zaliczyła double-double). Na początku decydującej kwarty był remis 55:55, jednak to był ostatni optymistyczny akcent spotkania. PGE MKK nie był w stanie powstrzymać ataków rywalek i przegrał 69:79.

PLANY PGE MKK

W sobotę 24 marca o 17:00 PGE MKK zmierzy się w Sosnowcu z JAS-FBG.

21.03.18, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
EBLK: PGE MKK Siedlce – AZS AJP Gorzów Wielkopolski 69:79 (19:22, 13:15, 21:18, 16:24)
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 30 (10 zbiórek), 5. Wiktorija Kondus 15, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 12, 14. Latinka Dušanić 6, 42. Samantha Lapszynski 6, 20. Agata Stępień, 6. Katarzyna Trzeciak
AZS AJP: 30. Carolyn Swords 21, 7. Julija Rycykawa 15, 15. Aleksandra Pawlak 14 (10 zbiórek), 4. Natalie Hurst 12, 21. Paulina Misiek 6, , 22. Daria Stelmach 5, 9. Annamaria Prezelj 4, 20. Magdalena Szajtauer 2