czwartek, 25 lipca 2024r.

Medalowe poczynania siedleckich narciarzy w Mistrzostwach Polski (fotogaleria)

Od 23 marca 2018 roku na Polanie Jakuszyckiej rozgrywana jest druga część rywalizacji w Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich. Reprezentanci Rawy Siedlce w biegu długim zdołali dwukrotnie osiągnąć czasy pozwalające stanąć na podium!

Od 23 do 25 marca na Polanie Jakuszyckiej narciarze w wieku juniora, młodzieżowca i seniora, będą walczyć o medale Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Jest to druga odsłona krajowego czempionatu (pierwszą rozegrano w styczniu na trasach Jakuszyc). W tej części mistrzostw organizatorzy zaplanowali trzy konkurencje: jedną indywidualną – biegi długie 30 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn oraz 15 kilometrów kobiet, oraz dwie zespołowe – team sprinty stylem dowolnym, oraz sztafety MIX.

Dobre wieści dotarły do nas z Jakuszyc już po pierwszej z trzech konkurencji. Najlepszym seniorem w biegu na 30 km stylem klasycznym został nasz olimpijczyk, Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce).

– Podczas dzisiejszego biegu czułem się bardzo dobrze fizycznie. Wiedziałem, że klasykiem stać mnie na walkę o wygraną. Dodatkowo miałem dość dobre narty i to też działało na moją korzyść. Na trzecim kółku zdecydowałem się na atak, bo czułem, że chłopaki zostali na zjeździe, jednak było to za wcześnie – przyznał Staręga. – Na 10 km przed metą wiedziałem, że ciężko będzie mi utrzymać przewagę. Nieco zwolniłem, a jak doszła mnie grupa pościgowa, to odpocząłem na zjeździe i zaatakowałem na ostatniej prostej – dodał.

– Trasa była dzisiaj świetnie przygotowana, ale dość wymagająca i trzeba było się mocno napracować. Jednak takie profile są normalnie na Pucharach Świata. Dlatego dobrze, że organizatorzy tak ustawili – chwalił organizatorów siedlczanin. – Warunki do smarowania na klasyk nie były sprzyjające, a pogoda zmieniała się z minuty na minutę. Na szczęście trafiliśmy ze smarowaniem i nie ukrywam, że narty pomogły mi w zwycięstwie – podsumował reprezentant Rawy Siedlce.

Siedlczanin o niecałe 3 sekundy wyprzedził Dominika Burego (MKS Istebna) i o 11 sekund – Mateusza Haratyka (NKS Trójwieś Beskidzka). Miejsce czwarte – „najgorsze” dla sportowców zajął przedstawiciel Rawy, Paweł Klisz. Na dwudziestej pozycji sklasyfikowano kolejnego reprezentanta siedleckiego klubu Arkadiusza Posiadałę (siódmy w kat. U-23).

Dystans 15 km najszybciej pokonała Justyna Kowalczyk. W kobiecej rywalizacji brał udział dwie zawodniczki z Siedlec: Joanna Bronisz i Anna Bielecka. Pierwsza z nich w kat. open była 10, a druga – 15. Biorąc pod uwagę klasyfikację w kat. U-23, Joannie Bronisz udało się uzyskać trzeci czas i stanąć na najniższym stopniu podium!

MPS – kobiety

MPS – mężczyźni

MMP – kobiety

MMP – mężczyźni

FOTOGALERIA

 

źródło: własne / PZN / skipol; foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;