Porażka w Sosnowcu. PGE MKK nadal niepewny bytu (wideo)

Siedleckie koszykarki przegrały 65:74 z JAS-FBG Sosnowiec. O losie PGE MKK zdecyduje ostatnia kolejka.

PGE MKK przystępował do meczu na musiku. Siedlczanki potrzebowały zwycięstwa, aby zapewnić sobie utrzymanie w Enerdze Basket Lidze Kobiet. W kadrze JAS-FBG znalazły się dwie dobre znajome: Marta Dobrowska i Marta Urbaniak.

Spotkanie miało podobny przebieg do domowego spotkania z gorzowskimi akademiczkami. Przez prawie trzy kwarty siedlczanki rywalizowały z JAS-FBG jak równy z równym. Drużyna Teodora Mollova momentami prowadziła kilkoma punktami, ale spotkanie było otwarte. Załamanie nastąpiło pod koniec trzeciej kwarty. Przy remisie 46:46 gra PGE MKK niespodziewanie zacięła się. Sosnowiczanki wypracowały sobie handicap i pilnowały kilkupunktowej przewagi do ostatniej syreny. Ostatecznie JAS-FBG wygrał 74:65.

PLANY PGE MKK

W środę 28 marca PGE MKK rozegra ostatni mecz w sezonie 2017-18. Domowym rywalem siedlczanek będzie Artego Bydgoszcz. Początek spotkania o 18:00.

24.03.18, 17:00 – Sosnowiec
EBLK: JAS-FBG Sosnowiec – PGE MKK Siedlce 74:65 (15:16, 16:18, 21:12, 22:19)