Nie wykorzystali przewagi. Drugi wiosenny remis (fotogaleria)

Nie wykorzystali przewagi. Drugi wiosenny remis

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego zremisowali na własnym boisku z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 2:2. Podobnie jak w Płocku, Pogoniści kończyli mecz w przewadze jednego zawodnika.

W składzie Pogoni na mecz z Ożarowianką znalazło się miejsce dla trzech graczy z szerokiej kadry I-ligowca. Za kartki pauzowali Dominik Barciak i Sebastian Krawczyk.

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się biało-niebiescy, którzy po kwadransie powinni prowadzić 1:0. Sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mateusz Omieciuch, którego golkiper sfaulował i sędzia wskazał na 11 metr. Poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na wapnie i uderzył obok słupka. Później głównie po rzutach rożnych było groźnie pod obiema bramkami. Gol padł dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Michał Markiewicz wrzucił z rogu w szesnastkę, a celną główką popisał się Przemysław Rodak.

Tuż po zmianie stron Ożarowianka odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. W 50 minucie Krzysztof Pikus trafił do siatki Dawida Gargasza po rzucie rożnym. Sześć minut potem Łukasz Jarnicki dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł Paweł Jabłoński i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Później podopieczni Macieja Soroki mieli jeszcze kilka okazji aby wynik podwyższyć, lecz zabrakło dokładności i szczęścia. Najpierw niecelnie strzelił Pikus, a za chwilę Paweł Łydkowski i o mały włos a nie skierowałby piłki do własnej bramki. Ostatni kwadrans Pogoniści grali w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Mateusza Kazimierczuka. Zmasowane ataki dały biało-niebieskim tylko jedno trafienie autorstwa Mateusza Omieciucha po dośrodkowaniu Bartosza Karczmarka.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II zagra w Wielki Piątek 30 marca o 16:30 w Łomiankach z KS.

25.03.18, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 2:2 (1:0)

Bramki: Przemysław Rodak 45+3, Mateusz Omieciuch 83 – Krzysztof Pikus 50, Paweł Jabłoński 56

W 15 minucie Mateusz Omieciuch (Pogoń II) nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił).

Pogoń II: 13. Dawid Gargasz – 18. Sebastian Szcześniak, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 14. Michał Markiewicz – 16. Krystian Zbieć (59, 11. Kuba Jóźwiak), 17. Przemysław Rodak, 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Marchel, 9. Patryk Skrzypek (72, 27. Bartosz Karczmarek) – 8. Mateusz Omieciuch

Ożarowianka: 1. Michał Kłusek – 3. Michael Chojnicki, 18. Bartosz Piec, 2. Krzysztof Kalbarczyk, 5. Łukasz Grzybowski – 7. Mikołaj Bolmowski, 13. Mateusz Kazimierczuk, 8. Artur Dębiec, 11. Paweł Jabłoński (88, 15. Rafał Kowalski), 10. Łukasz Jasiński (22, 16. Łukasz Jarnicki; 87, 17. Tomasz Żebrowski) – 9. Krzysztof Pikus (90+1, 19. Wojtek Łazęba)

Żółte kartki: Krystian Zbieć 7, Paweł Łydkowski 24 – Mateusz Kazimierczuk 7, 75

Czerwona kartka: Mateusz Kazimierczuk 76 (Ożarowianka, za dwie żółte)

Sędzia: Łukasz Suwała (Radom)