Zwycięska porażka. PGE MKK zostaje w ekstraklasie! (fotogaleria)

PGE MKK Siedlce pomimo porażki 58:99 z Artego zachował miejsce wśród najlepszych żeńskich teamów w Polsce.

Siedlczanki nie były faworytkami starcia z liderem tabeli, Artego, ale liczyły na osiągnięcie dobrego wyniku. Mocne bydgoszczanki celowały w zwycięstwo, które miało im zapewnić handicap przed play-offami. W barwach lidera EBLK zaprezentowała się ekskoszykarka PGE MKK – Karolina Poboży.

Wyrównana była tylko pierwsza kwarta. Po 10 minutach siedlczanki przegrywały zaledwie 18:19, ale to był ostatni w miarę przyjemny moment otwierającej połowy. Artego było lepsze w wielu aspektach – od rzutów z dystansu (12 trójek w całym meczu) po głębie składu (36:0 w punktach rezerwowych). W przekroju całego spotkania siedlczanki miały kilka zrywów, ale przewaga bydgoszczanek stabilnie wzrastała. Drużyna Tomasza Herkta nie zdołała zdobyć 100 punktów (ostatecznie było 99:58), jednak nawet bez tego udowodniła, że w rundzie zasadniczej była po prostu najlepsza.

LOS W RĘKACH RYWALEK

O utrzymaniu (lub jego braku) PGE MKK decydował mecz w Łodzi. Siedleccy kibice co chwilę zerkali na ekrany telefonów komórkowych, na których śledzili przebieg meczu Widzewa z JAS-FBG. Po niezwykle zaciętym spotkaniu górą były sosnowiczanki, co zostało przyjęte w Siedlcach z uczuciem ogromnej ulgi.

PRZYSZŁOŚĆ PGE MKK

– Jeżeli utrzymamy się to czekają nas poważne rozmowy z zarządem, miastem i sponsorami – podsumował sezon, nieznający jeszcze wyniku meczu w Łodzi, Teodor Mollov.

28.03.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
EBLK: PGE MKK Siedlce – Artego Bydgoszcz 58:99 (18:19, 7:30, 16:27, 17:23)
PGE MKK: 9. Oksana Mollov 19, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 14, 42. Samantha Lapszynski 13, 14. Latinka Dušanić 10, 6. Katarzyna Trzeciak 2, 7. Tatiana Heiw, 5. Wiktorija Kondus, 20. Agata Stępień
Artego: 12. Julia Adamowicz 20, 13. Julie McBride 14, 8. Elżbieta Międzik 14, 10. Dragana Stanković 14, 00. Jennifer O’Neill 13, 11. Denesha Stallworth 8, 7. Agnieszka Szott-Hejmej 5, 14. Karolina Poboży 4, 63. Justyna Żurowska-Cegielska 4, 25. Sylwia Bujniak 3