piątek, 3 maja 2024r.

W regionie: Energia była zbyt silna (fotogaleria)

Naprzód Skórzec przegrał 0:4 z Energią Kozienice w meczu IV ligi mazowieckiej (południowej).

Podopieczni Kamila Weredy nie byli faworytem starcia z wyżej notowaną Energią, ale nie inaczej było przed meczem w Mszczonowie, skąd udało się przywieźć punkt.

W 4 minucie niecelny strzał z linii pola karnego oddał Michał Kruszewski. Goście z Kozienic odpowiedzieli nieudanym uderzeniem Michała Wasilewskiego. Po 10 minutach Energia uzyskała optyczną przewagę i z każdą upływającą chwilą była coraz bliżej objęcia prowadzenia. Po kwadransie Marcin Utnicki po dalekim wrzucie z autu oddał strzał z głowy, jednak był zbyt lekki, żeby sprawić problemy Jakubowi Maikowi. W 23 minucie Energia dopięła swego. Bartłomiej Michalski wypuścił Bartosza Zawadzkiego, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę do siatki obok bezradnego Pawła Krawczyka. Najlepszą okazję do wyrównania miał Patryk Szachnowski po uderzeniu z rzutu wolnego, jednak Maik – wspólnie z kozienickimi obrońcami – poradził sobie z zagrożeniem. Gola do szatni zdobył Bartłomiej Janiszewski, zamieniając na bramkę centrę Michalskiego z rzutu wolnego. Do przerwy było 2:0 dla Energii.

Praktycznie pierwsza wizyta gości w okolicach bramki Naprzodu po przerwie zakończyła się trzecią bramką dla Energii. Zawadzki zamknął akcję na dalszym słupku po centrze Eugeniusza Kołodziejczyka z rzutu rożnego. Ten gol zabił mecz. W 54 minucie Daniel Ciupiński celnie główkował po wrzutce Kołodziejczyka, choć gospodarze twierdzili, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Piłkarze Naprzodu mieli również pretensje do arbitra w 59 minucie, kiedy dopatrzył się faulu Karola Kruszewskiego na Maiku. W kontynuacji tej akcji Utnicki umieścił piłkę w siatce. Sędzia w obu sytuacjach był niewzruszony. Ostatnim godnym odnotowania momentem był niepozorny strzał Łukasza Szarego z 40 metrów, który wylądował na poprzeczce. Ostatecznie Energia wygrała w Skórcu 4:0.

W przeszłości z Pogonią Siedlce byli związani: trener Kamil Wereda oraz Radosław Całka, Adam Chojecki, Jakub Ejsymont, Kamil Gołoś, Tomasz Kacprzak oraz Patryk Szachnowski.

W środę 11 kwietnia Naprzód w ramach 1/8 finału Pucharu Polski MZPN zagra na wyjeździe z Mławianką Mława.

07.04.18, 11:15 – Skórzec
IV liga: Naprzód Skórzec – Energia Kozienice 0:4 (0:2)

Bramki: Bartosz Zawadzki 23, 47, Bartłomiej Janiszewski 43, Daniel Ciupiński 54

Naprzód: 25. Paweł Krawczyk – 5. Damian Świątek, 2. Radosław Całka, 7. Patryk Szachnowski, 22. Maciej Chmielewski (46. 14. Tomasz Kacprzak) – 10. Mateusz Kafara (46, 11. Karol Kruszewski), 16. Michał Kruszewski (78, 9. Kamil Gołoś), 8. Jarosław Kisiel (80, 3. Adam Chojecki), 15. Łukasz Paciorek (73, 6. Patryk Sierociuk), 19. Damian Chłopek (56, 17. Jakub Ejsymont) – 21. Marcin Utnicki

Energia: 97. Jakub Maik – 13. Łukasz Szary (85, 27. Przemysław Sobolewski), 15. Michał Lament, 4. Bartłomiej Janiszewski, 5. Michał Wasilewski – 23. Patryk Osiak (76, 25. Bartłomiej Książek), 21. Bartosz Zawadzki (85, 22. Marcin Fusiek), 6. Mateusz Wójcik, 7. Bartłomiej Michalski (88, 99. Roman Skowroński), 9. Eugeniusz Kołodziejczyk (83, 11. Sebastian Pryciak) – 10. Daniel Ciupiński (76, 17. Piotr Czerwiński)

Żółte kartki: Marcin Utnicki 19, Jarosław Kisiel 42 – Bartłomiej Janiszewski 34

Sędzia: Grzegorz Tokarzewski (Ciechanów-Ostrołęka)