poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

W regionie: Punkt pod wodzą nowego trenera (fotogaleria)

W regionie: Punkt pod wodzą nowego trenera

Podlasie Biała Podlaska w zaległym spotkaniu 18 kolejki III ligi, gr. IV zremisowało z faworyzowaną Resovią 1:1. Był to pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera zespołu z Białej Podlaskiej – Tomasza Złomańczuka.

Do meczu Podlasie przystąpiło z nowym szkoleniowcem Tomaszem Złomańczukiem, który zastąpił na tym stanowisku Miłosza Stortę.

Pierwszy nieskuteczny atak należał do Podlasia, jednak później na boisku rządziła Resovia. W pierwszym kwadransie rzeszowianie groźnie atakowali po rzutach rożnych. Szansę na gola mieli: Bartłomiej Makowski, Aleksander Drobot i Michał Ogrodnik. W 32 minucie padł zasłużony gol dla gości. Ręką tuż przed polem karnym zagrał jeden z piłkarzy Podlasia i Resovia egzekwowała rzut wolny z 17 metra. Do piłki podszedł Bartłomiej Buczek i pewnie pokonał po bezpośrednim strzale Lukę Gugeszaszwiliego. Trzy minuty później Buczek miał ochotę na kolejną bramkę, lecz strzelił niecelnie. W 39 minucie zaatakowali bialczanie. Maciej Wojczuk przymierzył z 25 metrów, ale piłkę złapał Piotr Gnatek. Przed przerwą niecelną próbą popisał się jeszcze Ogrodnik.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. Podlasie nie miało pomysłu na skonstruowanie ofensywnej akcji, a wybicia piłki do przodu kończyły się na odbiorze przez rywala. W 52 minucie Resovia powinna prowadzić już 2:0, ale podanie Ogrodnika zmarnował David Kwiek, trafiając w golkipera. Chwilę później Ogrodnik przestrzelił. W 58 minucie odpowiedziało Podlasie uderzeniem Karola Buzuna z wolnego. Piłka wylądowała w rękach bramkarza. W 66 minucie nieoczekiwanie wyrównali bialczanie. Do rzutu wolnego podszedł Maciej Wojczuk i z 25 metrów pokonał Gnatka. W końcówce meczu Podlasie śmielej ruszyło do ataków i szukało szczęścia pod bramką gości. Nieskutecznie strzelali m.in. Tomasz Nieścieruk i Jarosław Kosieradzki. Dla gości najgroźniej próbował głową Radosław Adamski.

Z przebiegu meczu lepiej prezentowała się Resovia, jednak cieszy punkt Podlasia, dla którego być może jest to zwiastun poprawy formy.

W meczu zagrali byli piłkarze siedleckiej Pogoni: Michał Ogrodnik (Resovia), Tomasz Nieścieruk i Maciej Wojczuk (obaj Podlasie).

18.04.18, 16:00 – Biała Podlaska

III liga: Podlasie Biała Podlaska – Resovia 1:1 (0:1)

Bramki: Maciej Wojczuk 66 – Bartłomiej Buczek 32

Podlasie: 1. Luka Gugeszaszwili – 33. Artur Renkowski, 4. Mateusz Łakomy, 3. Mateusz Konaszewski, 16. Kamil Pajnowski – 8. Karol Buzun (62, 6. Tomasz Andrzejuk), 27. Damian Leśniak (62, 34. Tomasz Nieścieruk), 5. Przemysław Grajek, 7. Kamil Kocoł (73, 11. Jakub Syryjczyk)), 20. Paweł Komar (77, 17. Jarosław Kosieradzki) – 9. Maciej Wojczuk (87, 19. Sebastian Czapski)

Resovia: 97. Piotr Gnatek – 19. Mirosław Kmiotek, 16. Daniel Pawlak, 13. Bartłomiej Makowski, 24. Aleksander Drobot (71, 23. Michał Cach) – 10. Michał Ogrodnik, 8. Konrad Domoń, 7. Dariusz Frankiewicz (86, 15. Karol Twardowski), 14. Szymon Kaliniec (69, 6. Radosław Adamski), 32. David Kwiek – 11. Bartłomiej Buczek (77., 77. Dorian Buczek)

Żółte kartki: Karol Buzun 42, Paweł Komar 52, Przemysław Grajek 90+3 – Szymon Kaliniec 57, Dariusz Frankiewicz 69

Sędzia: Marek Śliwa (Kielce)